Депутати Кам’янець-Подільської райради так і не наважилися на антиолігархічний хід на Київ

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

Нотою протесту проти політичної обстановки в державі, направленою до Верховної Ради України, могла завершитися позачергова сесія районної ради. Прихід магнатів у владу працює на вузьке коло осіб, лобіює інтереси великого бізнесу, відкидаючи національні пріоритети. Багатії стають багатшими, все більше пересічних українців переходять за межу бідності.

  • Найбільші виклики, котрі постали перед українцями, – війна, корупція, тотальне зубожіння нації. Причиною цьому є олігархія та її зрощення з державною владою. Залишити все на своїх місцях означає втратити державу, – слово з трибуни взяв депутат Іван Громик.

Перед райрадою він ініціював розгляд звернення до ВР із закликом прийняття антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Від центрального законодавчого органу вимагалося схвалити зареєстровані законопроекти щодо повернення капіталів з офшорів, демонополізації та ліквідації олігархічної моделі економіки, заборону приватизації державних стратегічних підприємств, детінізація енергетики та справедливих тарифів, заборони торгівлі землею сільськогосподарського призначення.

Та на думку його колеги Василя Сукача, найкращою боротьбою з олігархічним режимом було б зняття депутатської недоторканості.

  • Великі гаманці йдуть у ВР, аби сховатися за депутатським мандатом. Забрати цей привілей – відпаде вся логіка їх перебування у владних кріслах. Тому є необхідність доопрацювати лист та винести новий проект на наступну сесію, – зауважив Василь Олександрович.

Проте депутати були обережними й не підтримали жодної з пропозицій. Навіщо рубати гілляку, на якій сам сидиш? Зате затвердили використання революційного прапора ОУН на території району. Недоцільним таке рішення вважав Ігор Гай, за словами якого питання містить чисто політичний підтекст. Проте більшість депутатів сприйняла червоно-чорний стяг як символ національної гідності та шанування борців за свободу України. Революційний прапор ОУН підніматимуть на адміністративних будівлях районної ради поряд з державним 19 разів на рік у дні, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.

Також депутати внесли зміни до районного бюджету, його видаткову частину збільшено на 12,4 млн грн. За рахунок вільного залишку коштів загального фонду, що утворився на 1 січня 2018 року в сумі 6,4 млн грн, медицині району перепало 1,1 млн грн, освіті – 4 млн грн, з них 50 тис.грн – на поточний ремонт актового залу Кадиєвецької ЗОШ, 250 – капітальний ремонт кабінетів Довжоцького НВК, 837 тис.грн., а також 100 тисяч з спеціального фонду – на утеплення двох корпусів Довжоцького НВК, 2 млн 450 тис. – на реконструкцію даху та перекриття Чорнокозинецького освітнього закладу. 902 тисяч отримав соціальний захист: 90 тис.грн виділено на психологічну реабілітацію учасників АТО та членів їхніх сімей, 812 тис.грн – для утримання стаціонарного відділення тимчасового проживання в смт Стара Ушиця. Понад 1 млн грн на фінансування районних програм у районний бюджет асигнували об᾽єднані територіальні громади та сільські ради. Окрім цього, 850 тисяч делегувала Слобідсько-Кульчієвецька ОТГ на оплату праці технічних працівників місцевих шкіл, купівлю димохідної труби для Боришковецької ЗОШ та страхування водіїв шкільних автобусів. Область дотувала в район 1,8 млн грн на придбання апарату УЗД для ЦРЛ, 1,5 млн грн – на будівництво водопровідної мережі в селі Оринин та 500 тис.грн – на матеріально-технічне оснащення шкіл району.

В ході обговорення депутат Ігор Гай висловив думку щодо доцільності перенесення питання виділення коштів на Чорнокозинецьку школу з метою довивчення кошторисної документації, оскільки він вбачає, що більше фінансової уваги варто б приділити базовим навчальним закладам. Проте депутатам був зрозумілим «поспіх» освітян, оскільки проведення тендеру та ремонтні роботи потягнуть достатньо часу, а є бажання, аби діти розпочали новий навчальний рік у безпечній школі.

  • Вже з 10 років на слуху потреба в ремонті цієї школи. В нас є можливість використати залишок коштів державної освітньої субвенції. Стан даху навчального закладу такий, що якщо й далі тягнути, то завтра він може впасти на голову. В школі навчається 62 дітей, на найближчих 10 років перспектива її закриття навіть не розглядається, – резюмував Василь Сукач.

Позитивно були проголосовані на сесії технічні питання. У комунальну власність Староушицької селищної ради ОТГ передано Староушицький, Грушківський, Гораївський, Подільський, Нефедівський, Крушанівський навчальні заклади. В зв᾽язку з реформою охорони здоров᾽я районна рада погодила реорганізацію комунального закладу «Кам᾽янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» в комунальне некомерційне підприємство.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар