На весну оберталися, в зиму заглядали
Під приціл засідання колегії РДА, що відбулася останнього літнього дня, потрапили питання про підсумки соціально-економічного розвитку району за І півріччя цього року та про готовність закладів освіти до роботи у 2016-2017 навчальному році. Та до їх розгляду перейшли трохи згодом, адже серйозним робочим моментам передувало приємне дійство, приурочене до Дня підприємця, що відзначається в першу неділю вересня.
З нагоди професійного свята за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток області грамотою ОДА нагороджено директора ТОВ «Агро-Еко XXI плюс» Антона Гінзеровського. Відзнаки РДА отримали директор ПП «Авант-Агро» Андрій Ванат, директор ПП «Квін Майстер» Олександр Завалецький, фізична особа-підприємець Анатолій Костенюк, директор ПП «ВІП АВТО БУС» Віктор Попович, заступник начальника Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області Оксана Драбик, перевізник Петро Волошин, головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Юлія Подорожна. Районна рада відзначила як кращих приватних підприємців Вадима Боратинського, Миколу Мамчура, Оксану Молоткову, Валентину Строяновську. Цього дня підприємці району також отримали відзнаки та подарунки від помічника народного депутата Володимира Мельниченка, керівництва контролюючих служб Кам’янеччини та районних структур державних органів.
В урочистій обстановці відзнакою Президента України — ювілейною медаллю «25 років незалежності України» — нагороджено директора СТОВ ВФ «Нефедівське» Сергія Тимчука, а відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною» — директора філії «Кам’янець-Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН» Сергія Богачика.
Відтак, приступили до справ колегіальних. Доповідач з першого питання, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Ольга Чіпізубова окреслила основні показники базових сфер народного господарства. Вкотре потішили промислові підприємства Кам’янеччини, особливо ПАТ «Подільські Товтри», Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Райз», ТзОВ «Подільська будівельна індустрія», ДП «Лісове господарство», ТОВ «Будцемрем», за обсягом реалізованої продукції яких район залишив позаду інші регіони області та зайняв перше місце. В цифрах наше лідерство обчислюється в 1826,24 млн.грн. при 1036,67 млн.грн. у аналогічному періоді торік.
Види на «золоті гори» врожаю мали наші сільськогосподарські виробники й зробили для цього все від них залежне. В оптимальні строки було розпочато закладання майбутнього врожаю, відкореговано структуру посівів. Посівні площі склали 74,6 тис.га, з них 33 тис.га зайняли зернові, що на 1,9 тис.га більше в порівнянні з попереднім роком. Технічні культур впорано на 29,2 тис.га, кормові ж зайняли 6,5 тис.га. Хлібороби впевнено йшли до своєї мети та віддавали усі сили, щоб колосся налилося в повен ріст. Та на заваді багатому врожаю стали погодні умови та інші обставини, через що аграрний сектор Кам’янеччини поніс значні втрати. Так, лише по ранніх зернових показник врожайності досяг 44 ц/га, тоді коли в області в середньому збирали по 54-56 цнт на круг.
Якщо рослинництво залишається привабливим для підприємців, попри всілякі утиски, нові податкові навантаження чи ризики кліматичних сюрпризів, то з тваринництвом справи кепські. За 6 місяців поточного року виробництво валової продукції в тваринницькій галузі по сільськогосподарських підприємствах склало 244,3 млн.грн., або 59,1% до минулого року. Суттєво зменшено відносно з відповідним терміном 2015 року виробництво м’яса — на 2185 т, яєць – на 321,2 млн.шт. та молока – на 298 т.
Не дати занепасти духом цій галузі – такий меседж лунав з вуст голови РДА Василя Сукача, Він висловив розуміння, що господарник собі в збиток не працюватиме, зважаючи на те, що сьогодні тваринництво малообіцяюче, та все ж їсти м’ясо та пити молоко хочеться всім. Для підтримки цієї сфери економіки в поточному році передбачено кошти з районного бюджету в сумі 45 тис.грн. Крім того, 5 фермерських господарства району подали документи на участь у конкурсі щодо отримання права фінансової допомоги фермерським господарствам, що реалізовуватиметься за сприяння Європейського інвестиційного банку та інших міжнародних інвесторів.
Співфінансування ремонту доріг, боротьба з тіньовою зайнятістю та легалізація робочих місць, зменшення податкового боргу, ріст середньої заробітної плати – про це та інше говорив очільник РДА надалі, коментуючи інформацію Ольги Чіпізубової щодо інших сфер економіки району та виконання бюджету за І півріччя.
— Ми всі повинні працювати в одній команді. Якщо проявлятимемо ініціативу на місцях, вболіватимемо за кожну копійку, то в підсумку переможе район у цілому. Якщо ви добиваєтеся успіхів та плідно працюєте — автоматично показники соціально-економічного розвитку Кам’янеччини піднімаються на щабель вище, — зазначив Василь Олександрович, звертаючись до сільських голів.
Про процеси оптимізації мережі навчальних закладів району, рівень забезпечення дітей загальною та дошкільною освітою, вдосконалення якості освітніх послуг та готовність шкіл та садочків району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період інформувала начальник відділу освіти РДА Олена Пронозюк. Так, за словами Олени Вікторівни, у всіх навчальних закладах Кам’янеччини проведено поточні ремонти. Поліпшення «фізичного стану» приміщень здійснювалося за рахунок спонсорської допомоги, батьківських коштів та фінансування відділу освіти.
Наразі тривають роботи з капітального ремонту котельні із зміною твердопаливного котла в Жванецькій ЗОШ (570 тис.грн.), перекриття спортивного залу Заліськопершої ЗОШ (421,5), даху Довжоцького НВК (250), системи водопостачання Кадиєвецької ЗОШ (50), реконструкції системи опалення Чабанівської ЗОШ (630, приміщення Гавриловецької ЗОШ (299,5), добудови їдальні та внутрішнього туалету в Чабанівській ЗОШ (1 471), поточного ремонту системи теплозабезпечення Подільської ЗОШ (35 тис.грн.) тощо.
Особливу увагу було прикуто до підготовки світлиць знань до опалювального сезону. За словами Олени Вікторівни, вони в «повній бойовій»: завезено необхідні на час штучного обігріву 90,059 тонн вугілля і 215,95 куб.м дров садочкам, для шкіл припасли 600 тонн вугілля та 303,1 кубометрів дров.
— Наступного року ці потреби будуть на порядок меншими, зважаючи на заходи з енергоефективності, які щороку намагаємося по максимуму реалізувати в освітній галузі, — підсумувала Олена Пронозюк.
Роботу колегії завершили, як і розпочали, в доброму гуморі та передчутті свята Першовересня.
Юлія ЛІЧКЕВИЧ