Жирну крапку поставлено?

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

П’ятнадцята сесія районної ради, що відбулася вчора, нагадувала швидше чиряк, котрий от-от прорве, розв’язавши раз і назавжди суспільно резонансні питання, які довгий час тримають в напрузі населення Кам’янеччини, а відтак «піднімають бучу» в стінах органу місцевого самоврядування.

Про те, що над головою очільника району Бориса Беца хмари згущалися давно, ми писали неодноразово, однак всі розмови про його усунення із займаної посади закінчувалися на «півслові». Та цього разу грім таки вдарив і депутатський корпус виніс категоричне рішення. Заблокувавши трибуну, народні обранці домагалися внесення до порядку денного питання про висловлення недовіри голові районної ради.

– Частина нас зібралася поряд з трибуною, аби висловити протест проти ситуації, що склалася в районній раді. А сьогодні тут чиниться справжній безлад, у моду ввійшли чутки, пересуди, скандали, котрі заважають конструктивній роботі ради та вносять розкол і перетворюють її в дестабілізуючий елемент, зручний майданчик для політики. Так тривати більше не може, треба питання ставити руба і таємним голосуванням визначитися з тим, чи можна надалі довіряти узи правління (кермо влади) Борису Бецу, – висловився Іван Громик.

Цю пропозицію підтримав і голова райдержадміністрації Василь Сукач:

– Час від часу владна особа просто зобов’язана проходити тест на довіру. Якщо нині так склалися зірки, то давайте проведемо необхідну процедуру й депутати скажуть своє слово. Врешті-решт, у цьому питанні потрібно поставити жирну крапку, – додав Василь Олександрович.

Під таким натиском Борис Бец не розгубився, а навпаки, завдав контрудару у відповідь: запропонував розглянути питання про недовіру голові РДА, звинувативши опонента в узурпації влади в районі та некомпетентності. Проте такий «хід конем» зазнав фіаско, бо за це рішення проголосувало лише 4 депутати, тоді коли питання щодо самого очільника райради набрало 19 голосів і, відповідно, депутати після перерви приступили до таємного голосування.

– Зі щитом чи на щиті? – присутні в залі перешіптувалися в цікавості, коли голова лічильної комісії Ілона Добросельська один за одним відкривала бюлетені з депутатським волевиявленням. Та вирок був не на користь противників Бориса Беца — за недовіру висловилося всього 16 із 32 колег голови по сесійній залі.

Не вистачило голосів депутатів, аби провести й радикальні зміни в освіті та медицині району. Обранці підтримали рекомендації постійних комісій і висловилися за виключення з порядку денного сесії питань про реорганізацію Нефедівської, Крушанівської, Підпилип’янської, Заліськопершої, Гораївської ЗОШ, Нагорянського НВК в навчальні заклади І ступенів. Під загрозою пониження в статусі опинився лише Збручанський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», та в підсумку і його вирішили не чіпати та залишити все на своїх місцях. Невідома, чи вплинула на рішення сесії присутність в залі батьківських делегацій, які приїхали відстояти школи для своїх дітей, проте факт залишається фактом: наразі оптимізація пройшла повз ці навчальні заклади. Чого не скажеш про дві малокомплектні школи Гуменецької ОТГ. Сільські депутати 3 травня, зваживши на всі «плюси» та «мінуси», прийняли рішення про закриття Пудловецької ЗОШ І ст. та призупинення роботи Супрунковецького НВК. За аналогічне рішення проголосували й депутати Китайгородської ОТГ, призупинивши діяльність Калачковецької та Вихватновецької шкіл, допоки в них не назбирається достатньої кількості учнів.

У галузі охорони здоров’я Кам’янеччини теж без змін. Чи надовго — невідомо, але поки що депутати вберегли від скорочення ліжкового фонду Орининську районну лікарню. Не піднялася їхня рука, аби трансформувати й ЦРЛ шляхом закриття Жванецького терапевтичного відділення.

Не без труднощів визначилися обранці й у питанні делегування представників району для роботи в складі Госпітальної ради Кам’янець-Подільського госпітального округу. Адже з 7 запропонованих на комісіях кандидатур (Віталій Шевчук, Маріанна Великохатько, Борис Бец, Іван Романчук, Олександр Федик, Василь Яковенко, Наталія Нікітіна) потрібно було обрати 3 делегати, відтак під час розгляду спостерігалося перетягування ковдри різними фракціями та лобіювання «своїх». Якщо за Віталія Шевчука та Олександра Федика проголосували з першого разу, то з третім претендентом ніяк не могли дійти спільного знаменника й по кілька разів поверталися до пропонованих варіантів, однак безрезультатно. Третє місце в складі Госпітальної ради вдалося заповнити тоді, коли Василь Сукач запропонував альтернативу в особі головного лікаря Орининської номерної лікарні Петра Грицика, за якого в результаті й було проголосовано.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар