Як у Кам’янці-Подільському сморід планують перетворити у тепло

Автор: | Опубліковано Новини Немає коментарів

Фіни допоможуть українцям переробляти послід і барду в біогаз. Трастовий фонд Фінляндії обрав два міста – Київ та Кам’янець-Подільський, де планується впровадити пілотні проекти з будівництва біогазових установок з відходів виробництва. В межах Кам’янця є два потужних переробних підприємства – ДП «Довжоцький спиртзавод» та ПАТ «Авіс», які мають відходи виробництва барду та курячий послід, тому будівництво установок є доцільним, повідомляється на сайті agronews.ua.

Проект попередньо погоджений із Трастовим фондом Фінляндії і через отримання гранду на суму 300 тис. євро планується розробити проектно-кошторисну документацію. В подальшому, після тендеру, на Кам’янеччині буде збудовано три біогазові установки, які вироблятимуть біогаз насамперед із курячого посліду, і вже потім барди, намулу та інших відходів рослинництва.

Для цього до міста завітали фахові спеціалісти з Гельсінкі аби обстежити ділянки виділені під будівництво. Будівництво таких об’єктів дасть можливість додатково мати не лише 8 млн кубів біогазу, а насамперед є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища, екології та людей, резюмують у мерії.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар