«КРИЛА ДУШІ» ЮЛІЇ СТЕПАНЮК

Автор: | Опубліковано Долі людські Немає коментарів

Дивовижним і показовим є стрімкий творчий злет талановитої майстрині гобелену, художниці з Кам’янця-Подільського Юлії СТЕПАНЮК. Знадобилось всього 5 років наполегливої, плідної праці, пошуку свого стилю, активності у різноманітних конкурсах, фестивалях, обміну досвідом з колегами, вдосконалення художньої майстерності для успіху і перемог.

Гарним стартом для творчого росту й майбутніх звершень майстрині стала перша персональна виставка-дебют «Весняний настрій» разом зі своїми вихованцями гуртка «Художнє ткацтво» Кам’янець-Подільського районного Будинку школяра у виставковій залі нашої бібліотеки в 2015 році. І вже в 2019 році збулася найзаповітніша мрія – Юлію Степанюк прийнято до Національної спілки художників України. Вона – лауреат обласної премії «За вагомі досягнення у різних сферах життя». Учасник та лауреат багатьох міжнародних виставок-пленерів у Польщі, Словаччині, Лондоні, Кіпрі, вона широко популяризує цей вид народної творчості за кордоном.

Талановита майстриня не тільки з великою віддачею працює над створенням нових робіт, але й запалює дитячі серця натхненням до творчості. Послідовниками творчої манери свого вчителя виступають її гуртківці та син Назар Степанюк – учасник VI всеукраїнської виставки-конкурсу «Талановиті! Наполегливі! Успішні!», переможець І ступеня всеукраїнського фестивалю «Розстріляна молодість».

Педагог за покликанням, Юлія Степанюк працювала вчителем початкових класів та образотворчого мистецтва, керівником гуртка «Художнє ткацтво» Кам’янець-Подільського районного Будинку школяра, нині вона методист Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості.

Майстриня гобелену – послідовник і дослідник художніх традицій подільського народного ткацтва, 12 лютого презентувала свою персональну виставку гобеленів «Крила душі» у виставковій залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.

В експозиції виставки – велика колекція гобеленів з творчого доробку (24 роботи), частину яких визнано найкращими за результатами міжнародного багатожанрового фестивалю «Самоцвіти» (Гран Прі) в номінації «Декоративне мистецтво», всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Талановитий Я» (І місце) та інших конкурсів. Кожна з презентованих робіт, виконаних в техніці ткацтво, експонувалася на виставках у різних містах України, за кордоном у Польщі, Туреччині.

Вражає колірне звучання гобеленів. Активність кольору, властива народному декоративному живопису, є своєрідною рисою образно-пластичної мови мисткині. Творчість майстра гобелену вливається в сучасне українське мистецтво як струмок чистої живої води.

Юлія Степанюк запрошує у дивовижний, різнобарвний світ гобелену, витканий нитками і щедрою душею майстрині. Завітайте на виставку «Струни душі» Юлії Степанюк, яка експонується у виставковій залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва. Виставка триватиме з 12 лютого по 31 березня 2021 року.

Наталія БЕРЕЗЮК, завідувач художньо-естетичним відділом Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар