ДЖЕРЕЛА ЖИТТЯ НЕ МІЛІЮТЬ

Автор: | Опубліковано Долі людські Немає коментарів

Листоноша із Супрунковець добре знає, що запізнись вона з доставкою «Краю Кам’янецького» Євгені Кирилівні РОЗУМНЯК, передплатниця буде вкрай засмучена, бо зазвичай читає газету, як то мовиться, від буковки до буковки. Своїй «районці» зберігає вірність змолоду.

Нещодавно з 85-річним ювілеєм її вітали діти Валентин і Тетяна, шестеро внуків (Лілія, Вадим, Антоніна, Ярослав, Оля і ще один Вадим) і (нівроку) дванадцять правнуків.

Вона нині радіє такій міцній і дружній родині, прожитим літам зі своїм чоловіком Петром Володимировичем Розумняком (50 років разом), чудовій оселі, яку з ним будували, тримали чимале господарство…

Звісно, їй є що згадати, адже сорок років трудилася бухгалтером у конторі колгоспу, набувши попередньо досвіду в Островчанах, а пізніше – у Ходорівцях. Не раз вона згадує ті часи, свого наставника Євгену Іванівну Мартинюк, в якої була помічником. Євгена Кирилівна ще й нині може з легкістю з рахівницею упоратися: і додасть, і відніме, перемножить і поділить. Такий собі, можна сказати, незамінний калькулятор.

Отож, опікувалася і роботою, і родиною, мала й захоплення – дуже полюбляла музику й танці, так що життя її можна назвати повноцінним і гармонійним. На пенсії жінка анітрохи не нудьгує: заготовляє лікарські рослини (подорожник, мальву, цвіт глоду й бузину), тобто займається корисною й потрібною справою, ще й на город не забуває поглянути, аби все там було в порядку, по-господарськи. Сьогодні Євгена Кирилівна живе разом з дочкою Тетяною. Серед буденних клопотів інколи поринає у спогади, згадуючи війну, важку повоєнну минувшину.

А коли часом хтось з онуків нарікає на непросте сьогодення, дивується щиро – адже його не порівняти із репресіями, голодом, втратою на фронті батьків, друзів. Утім, нині й її тривожить обстановка на сході України. Тож, як і усі, мріє про мир. А в цілому здаватися не збирається.
Тож з води Вам і роси, Євгено Кирилівно! Здоров’я на многія літа!

Тетяна ПЕТРОВАНЧУК, соціальний працівник с. Супрунківці, Тернавка.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар