ДАВАЙТЕ НЕ БУДЕМО ДІЛИТИ РАЙОН НА СВОЇХ І ЧУЖИХ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Друга позачергова сесія Кам’янець-Подільської районної ради VIII скликання розпочалася із вручення посвідчень та значків депутатам. На цьому засіданні також було утворено 8 депутатських фракцій: в ПП «Слуга народу» увійшло 8 депутатів (голова Ніна Скавренюк), в ПП «За майбутнє» (Аліна Костишина-Шлякова) та ПП «За конкретні справи» (Олександр Бернашевський) – по 7 представників, по 7 членів мають у фракціях ВО «Батьківщина» (Ігор Фурман) та ПП «Європейська солідарність» (Микола Чумак), 4 депутати – у ВО «Свобода» (Володимир Барановський) і по 3 представники отримали фракції ПП «Опозиційна платформа – за життя» (Павло Довгопол) та Радикальна партія Олега Ляшка (Вячеслав Багрійчук).

Народні обранці обговорили і затвердили регламент роботи новообраної районної ради, положення про постійні комісії, президію ради, затвердили її кількісний склад. У ході обговорення була висловлена думка, що, можливо, було б доцільним у разі потреби ввести онлайн-засідання постійних комісій.

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЙ ПЕРЕВЕСТИ В ОНЛАЙН

– Дійсно, це можна було б передбачити, але у нас не розроблена процедура проведення таких засідань, разом з тим така процедура викликає і ряд технічних моментів, – зауважив депутат Іван Громик. – Насамперед потрібно розробити саме положення та механізм проведення онлайн-засідань. Це питання виникло не спонтанно, адже не тільки ситуація з поширенням коронавірусної інфекції, а також географічне розташування новоствореного Кам’янець-Подільського району, віддаленість від райцентру вимагає внести зміни у звичний режим роботи постійних комісій.

Про можливість запровадження онлайн-засідань говорив і голова райради Михайло Сімашкевич. Зокрема він запропонував спочатку врегулювати технічні питання, аби на їх основі можна було розробити нормативні документи. Разом з тим Михайло Євстафійович подякував членам робочої групи із розробки регламенту та положень про комісії за їх оперативність і плідну роботу. Також слова подяки з його вуст прозвучали і на адресу професійності розробникам питань порядку денного сесії, котрі стосувалися змін до бюджету.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ

За інформацією депутата райради, начальника управління фінансів райдержадміністрації Олександра Федика, на жаль, великого перевиконання районного бюджету не очікується. Так, за 11 місяців цього року основний фінансовий план виконано на 100,8%. До кінця року залишається вирішити ще багато нагальних питань, тож доводиться робити коректування районного бюджету.

– У першу чергу кошти будуть спрямовані на заробітну плату та витрати на енергоносії по всіх установах, – зазначив Олександр Григорович. – Зокрема РДА попередила в жовтні людей про можливе вивільнення. Ми працюємо над питанням про їх подальше працевлаштування та виплату заробітної плати.

Не дивлячись на те, що надходжень не надто багато, обсяг дохідної частини загального фонду районного бюджету все ж таки збільшився на 499522 грн за рахунок субвенцій з державної скарбниці, в тому числі й 273320 грн делегували селищна та сільські ради.

НОВОУТВОРЕНИЙ РАЙОН НЕ МОЖЕ БУТИ ВАШ І НАШ

У зв’язку з дією реформи децентралізації народні обранці прийняли рішення щодо реорганізації шляхом приєднання до Кам’янець-Подільської районної ради Дунаєвецької, Чемеровецької та Новоушицької районних рад та утворили відповідні комісії.

Під час пленарного засідання депутати внесли зміни до Програми соціально-економічного розвитку Кам’янеччини на 2020 рік.

– У зв’язку зі стрімким поширенням захворювання, викликаного COVID-19, ми маємо намір підтримати нашу центральну районну лікарню, – поінформував присутніх у залі головний фінансист району Олександр Федик. – З цього питання є напрацювання з народним депутатом Ігорем Марчуком, який делегує понад півмільйона гривень на придбання портативної цифрової ультразвукової системи проведення діагностики. А також 1 мільйон 290 тисяч бюджетних коштів буде спрямовано на закупівлю системи комп’ютерної радіографії.

Депутат Олександр Бернашевський зауважив, що кошти виділяються для Кам’янець-Подільської райлікарні, але й Дунаєвецька теж потребує оновлення. Там, за його словами, майже два роки немає рентгенапарату.

– Вже пора забувати про ті моменти, коли один депутат допоможе тому, інший – іншому. Давайте однаково думати про всі райони, що увійшли в новостворений Кам’янець-Подільський, – констатував Олександр Вячеславович. – Пропоную всі кошти, що надходитимуть до районного бюджету, спрямовувати однаково на всіх, розробити відповідну програму на їх розподіл.

Аби ні в кого надалі не виникало підозр, що фінансові надходження здебільшого акумулюватимуться на Кам’янеччині, Олександр Григорович роз’яснив, що на 2021 рік розробляється програма соціально-економічного розвитку новоствореного району, де будуть враховані всі потреби і заходи, пов’язані із розвитком усіх громад, а до кінця цього року Дунаєвецький, Новоушицький, Чеморовецький та Кам’янець-Подільський райони фінансуватимуться за старими фінансовими зобов’язаннями, адже ними прописані цільові надходження коштів.

У районі діє також програма підтримки органів виконавчої влади, однак із реорганізацією, скороченням людей виникла заборгованість за упорядкування архівних справ. Як сказав Олександр Федик, на ці цілі потрібна 91 тисяча гривень. Тож депутати підтримали відповідні зміни до програми. Не обділили увагою і чорнобильців. З нагоди вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС депутати спрямували 30 тис.грн на адресну допомогу.

МАЙНОВИЙ КОМПЛЕКС ПЕРЕДАЛИ, А ГЕНЕРАТОР ЗАБРАЛИ

Дочекалися вирішення подальшої долі майнові комплекси комунальних некомерційних підприємств Орининської та Староушицької номерних лікарень. Їх зі спільної власності територіальних громад сіл та селища Кам’янець-Подільського району було передано у власність Орининської та Староушицької громад відповідно. Правда, перед тим, як передати майно Орининської районної лікарні №2, депутати прийняли рішення віддати генератор електроенергії, який використовується в якості резервного джерела у випадку збою електропостачання, Кам’янець-Подільській ЦРЛ. Депутат райради Сергій Богачик поцікавився, чи не краще було б центральній районній лікарні надати кошти і закупити новий генератор, адже в Орининській він теж потрібен. Таку думку висловив і голова Орининської сільської ради Іван Романчук, тим більше, за словами сільського голови, ніхто з громадою не радився з цього приводу.

Як з’ясувалося, рішення передати генератор райлікарні узгодила адміністрація КНП «Орининська районна лікарня №2» за підписом головного лікаря Петра Грицика.

– Щодо придбання нового генератора, то на це в районній казні немає коштів, – взялася роз’яснити ситуацію заступник головного лікаря ЦРЛ Ірина Костинська, – а нинішня ситуація зі збільшенням ковідних хворих вимагає повсякчас бути готовими до будь-яких непередбачуваних випадків, у тому числі й до перебоїв з електроенергією. Тож резервне джерело електроенергії вкрай необхідне для медзакладу.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар