НАША СИЛА – У ЄДНОСТІ, А ЦЕ – ПЕРЕМОГА!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Сьогодні, як ніколи, кожен із нас усвідомив, що він – українець, і в нас є Батьківщина з її мовою, традиціями та культурою. Тут наш дім, де живуть наші діти, батьки, тут наше коріння. Із посилення агресії Росії наш патріотизм все більше вкорінюється у серцях людей. Всіх об’єднало бажання протистояти ворогові та допомогти нашій армії, захисникам.

– Всі розуміють, що зараз нам потрібно бути разом, – каже голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич. – Ми віримо в перемогу та робимо для цього все можливе. Нині при райраді діє штаб оперативного реагування. Першочерговим завданням для нас було забезпечення житлом людей, які приїжджають із гарячих точок. Перші дні працівники апарату цілодобово тут чергували. Вдалося швидко зібрати базу даних, хто може надати помешкання для біженців. Почали облаштовувати нові місця. Варто зазначити, що жителі Кам’янеччини оперативно відгукнулися на заклик. До прикладу, готельно-ресторанний комплекс «Гала Готель» надав для біженців приміщення. За ініціативою власника цього комплексу нині ведуться ремонтні роботи з підготовкою бомбосховища із раніше занедбаного приміщення. До цієї роботи долучилися й ті, хто тимчасово переїхав сюди із сім’ями.

За словами голови, працівники райради займаються збором і відправкою гуманітарної допомоги, яка надходить від жителів територіальних громад. «Продукти харчування відразу відправляємо на пукти, де з них готують їжу як для біженців, так і для тероборонівців, – інформує Михайло Євстафійович. – Крім того, надходить допомога з-за кордону. Лише з польського міста Глогів вже доправили два буси: один вантаж – із гуманітарною допомогою, інший – карета швидкої медичної допомоги із лікарськими препаратами, медичними матеріалами, засобами захисту тощо. «Швидку» відразу віддали нашим військовим. Що ж стосується ліків, то ними забезпечили міську і районну лікарні, а також поліцію, МНСників і військових».

На підході ще один вантаж від наших польських друзів. Правда, є певні труднощі із перетином кордону.

– Глогівський повіт підготував до відправлення цілу фуру допомоги (12 тонн), яку потрібно доставити з-під польського кордону, – повідомив очільник райради. – Наразі шукаємо вільний транспорт, який може заїхати на територію Польщі, щоб завантажитися і перевезти її через митницю. На українській стороні ми вже готові цей вантаж забрати.

Зі слів Михайла Сімашкевича, у районі формуватимуть певний резерв із продуктів довготривалого зберігання. У планах – робити одноразові пакети із пайками і роздавати їх за необхідності.

– Наші люди досить активні. Хочу усім щиро подякувати, кожній територіальній громаді Кам’янеччини, волонтерам, міжнародним друзям, які в цей нелегкий для країни час зуміли так згуртуватися. Ми навчилися воювати проти тих, хто прийшов до нас з градами, танками… Ми у цій війні не одні. Наша сила – у єдності, а це – ПЕРЕМОГА!

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар