На Кам’янеччині люди хворіють на ГРВІ, але епідемії немає

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

У зимовий період, особливо в холодну пору року, зазвичай відбувається ріст різноманітних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вони негативно впливають на наше самопочуття, вибивають нас зі звичної колії життя.  Серед різноманітності інфекцій, які можуть викликати нежить, кашель, підвищену температуру і навіть пневмонію, найнебезпечнішим є грип, який за умови неналежного лікування може привести до смерті.

Як запобігти цьому розпитуємо дитячого інфекціоніста Кам’янець-Подільської міської дитячої лікарні Наталю КІБРІК.

  • Перш за все грип відрізняється від ГРВІ тим, – каже Наталя Степанівна, – що у першому випадку ми маємо справу з різноманітними штамами одного вірусу, а у другому – з видами вірусів, які спричиняють у різних випадках подібні симптоми, хоча часто не є навіть між собою генетично пов’язаними, і без уваги з боки хворого навіть проста ГРВІ дає важкі наслідки.

Тож пам’ятаймо: при грипі температура різко піднімається до більше, ніж 38 градусів, тоді як у випадку ГРВІ вона може бути і в межах 37,5. Показово, що грип виникає тільки на 2-3 день після захворювання. Характерними є грудний кашель, тоді як у ГРВІ кашель з’являється тільки разом із болем в горлі, відчуваються головний біль і ломота у всьому тілі.

Пік захворюваності на грип і ГРВІ припадає на кінець січня, лютий, коли людський організм виснажений тривалими холодами. Найбільш вразливі до зараження ним діти до 14 років, дорослі після 65, вагітні жінки – тому перебіг хвороби може бути важким.

Звісно, до зони ризику потрапляють і педагоги, медпрацівники і ті, хто працює у сфері обслуговування. Отож, радимо постільний режим, вживання великої кількості рідини і легке харчування, а також вологе прибирання і провітрювання.

На жаль, немає ефективних ліків як проти ГРВІ, так і проти грипу, впевнена лікар. Важливо 5-7 днів залишатись у дома (при легкій формі перебігу), а за важких показників треба лікуватися у стаціонарі. Більш-менш ефективним засобом проти грипу є тільки вакцинація, вона допомагає його уникнути на весь сезон.

Як повідомили у Кам’янець-Подільському міськрайонному відділі ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр» наразі епідемії грипу чи ГРВІ у Кам’янці-Подільському і районі немає. Станом на 13 січня у місті зафіксовано 511 хворих на ГРВІ, а у районі таких – 139. Найвища захворюваність серед вікової групи від 5 до 14 років. У місті госпіталізовано 7 чоловік і одна дитина щеплена проти грипу, в районі лікуються стаціонарно з ГРВІ 3 людини, щеплень ніхто не робив. Випадків грипу на Кам’янеччині на даний час не зафіксовано.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар