І запашний, і помічний… бузок

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Існує повір’я, що квіти бузку з п’ятьма пелюстками приносять удачу, надто на шкільних екзаменах, однак більшої магічної слави бузок досягнув як лікарська рослина. Із цією метою використовують бруньки, листя і квіти, в останньому випадку перевага надається білому кольору.

Виразка шлунка. Чайну ложку квітів залити склянкою окропу, настояти 40 хвилин, процідити. Випити по півсклянки за два прийоми протягом дня.

Висока температура. Дві столові ложки подрібненого листя залити склянкою окропу, настояти протягом години. Процідити і випивати теплим по склянці тричі на день.

Запалення очей. Чайну ложку свіжих квітів залити склянкою окропу, дати охолонути природним шляхом до теплого стану. Ватні тампони чи складену марлю зволожити цим настоєм і прикладати до очей, витримуючи 10-12 хвилин.

Головний біль. Свіже неушкоджене листя перем’яти і прикласти до скронь і лоба. Можна застосувати фіксуючу пов’язку, хустку чи легку шапочку.

Діарея. Столову ложку квіток залити 200 мл окропу, настояти годину, процідити. Приймати по столовій ложці тричі на день.

Застуда. Столову ложку квітів залити склянкою окропу, настояти не менш як 40 хвилин, процідити. Використовувати протягом дня по третині склянки для полоскання горла. За бажання зробити збір із рівних частин квітів бузку і липи та вживати за наведеним рецептом. Цей же настій застосовувати для полоскання горла при ларингіті. Або 50 грамів бузкового цвіту залити 100 мл спирту чи міцного алкоголю і настояти в темному місці протягом тижня. Процідити і полоскати горло, розводячи настоянку в 10 частинах теплої води.

Малярія. Чверть склянки подрібненого листя залити міцним алкоголем, настояти протягом тижня у затемненому місці і приймати по 50 крапель щодня тричі на день. Якщо настоянка на спирту — кількість крапель зменшити вдвічі.

Нирки. Дві столові ложки сухого цвіту (або листя) бузку залити в термосі склянкою окропу, довести до кипіння, але не кип’ятити. Настояти не менше години. Процідити і пити по столовій ложці три-чотири рази на день за півгодини до їди. Вживати не більш як півмісяця за один термін, повторити мінімум через два місяці.

Невралгія. Висушені бруньки, квіти чи листя розтерти до порошкоподібного стану, змішати з чотирма частинами несолоного смальцю, вазеліну, вершкового масла і втирати в запалені місця.

Подагра. Дві столові ложки квітів залити склянкою аптечного спирту чи міцного алкоголю, настояти в затемненому місці протягом двох тижнів. Перед уживанням процідити. Приймати по 20 крапель спиртової настоянки чи подвійну норму настоянки на горілці, додаючи до перевареної води.

Простудні захворювання. Підготувати суміш із двох частин квіток бузку, двох частин трави деревію звичайного і однієї частини квіток пижма звичайного. Столову ложку збору залити склянкою окропу, настояти до ранку і пити по 50 мл тричі на день.

Рани та забої м’язів. Молоде листя промити і просушити серветкою. Подрібнити і прикласти до ураженого місця, закріпивши з допомогою бинта. За день змінювати два-чотири рази залежно від стану рани і швидкості висихання листя. Або дві столові ложки подрібненої сировини (листя, квітів) залити склянкою окропу, настояти годину, ретельно процідити і використовувати для промивання ран. Чи столову ложку квітів залити 500 мл міцного алкоголю, настояти в темному місці протягом двох тижнів і використовувати для втирання в місця забоїв.

Ревматизм. 10 грамів подрібненого листя чи квітів бузку залити склянкою окропу, настояти протягом ночі і приймати по одній столовій ложці тричі на день. Або 20 грамів квітів залити 100 мл горілки, настояти в прохолодному затемненому місці протягом тижня і вживати по 25-30 крапель на день. Цією ж настоянкою розтирають суглоби при відкладанні солей у суглобах, у тому числі — при п’ятковій шпорі.

Сечокам’яна хвороба. Столову ложку квітів залити склянкою окропу і настояти годину. Процідити та приймати три-чотири рази на день по 15 мл за один прийом.

Шкірні захворювання. Столову ложку квітів, бруньок чи листя залити склянкою окропу в термосі, настояти не менше чотирьох годин, процідити і пити по одній-дві столові ложки тричі на день за півгодини до їди. Цим же настоєм протирати шкіру у разі підвищеної жирності та для зняття надлишків та промивання пор шкіри.

Цукровий діабет. Зібрати навесні бруньки. Для приготування ліків 20 грамів (дві-три столові ложки) свіжих чи сухих бруньок залити склянкою окропу, млоїти на слабкому вогні 20 хвилин. Процідити і охолодити. Приймати тричі на день по столовій ложці за 20-30 хвилин до їди.

Застереження. Протипоказання при застосуванні препаратів бузку звичайного відсутні, крім випадків хронічної ниркової недостатності. Однак бажано не займатися передозуванням, оскільки це може призвести до легкого отруєння.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар