Маленький жучок – великі проблеми

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

 

На перший погляд безневинні кліщі можуть створити неабиякі клопоти зі здоров’ям. До їхніх укусів варто ставитися з особливою пильністю, адже вони є найпершими переносниками небезпечної хвороби Лайма, що уражає серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви.
Медики інформують про спалахи захворюваності на бореліоз на території області. За півроку його діагностували у 43 жителів, які до того на своєму тілі виявили непроханих гостей. За аналогічний період минулого року кількість хворих сягала 35 осіб. Найпоширенішою зоною ураження є Хмельницький та Кам’янець-Подільський – по 15 випадків. У районі хворобою Лайма заразилося троє осіб. Цифри подає ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».
В установі пояснюють, що кліщі цьогоріч пробудилися раніше звичайного, нині їх активність пішла на спад, проте уже восени вони знову вийдуть на своє «тихе полювання». Поки не обпаде листя, жертвою цих паразитів стати нескладно.
Тому, помітивши у себе чорну цятку, що смокче вашу кров, не треба легковажити. Виявлення та ліквідація кліща у першу добу зводить шанси зараження бореліозом до нуля.
Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар