ЕЛІКСИР ДОВГОЛІТТЯ

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Ще з давніх часів напій з вівса називали еліксиром довголіття. Так, один із найвідоміших французьких представників медицини Жан де Сен-Катерин, що пропагував регулярне вживання вівсяного відвару, прожив, за переказами, понад 120 років.

Є безліч способів приготування напою з вівса: заварити на воді або молоці, запарити в термосі або ж стушкувати в духовці. Пропоную простий рецепт для загального зміцнення організму. Напій, приготовлений за цим рецептом, додасть сил, поліпшить травлення, зміцнить психоемоційний стан і очистить організм від накопичених у ньому шкідливих речовин. Для приготування вівсяного відвару нам буде потрібно: вівсяні зерна – столова ложка; вода – 400 мл (дві склянки). У каструльку засипати овес і залити його водою. Млоїти настій на маленькому вогні протягом години. Потім дати напою остигнути і процідити, використовуючи шматок марлевої тканини або ситечко. Приймати тричі на день по половині 200-грамової склянки.

Відвар вівса при панкреатиті. Для приготування лікувального настою за цим рецептом знадобиться: овес – 1 склянка; вода (дистильована) – 1,5 літра. Зерно промити, залити водою і залишити настоятися протягом 10-11 годин. Рідину злити і додати нову порцію води. Після цього довести суміш до кипіння і млоїти на маленькому вогні пів години при закритій кришці, після чого вкутати каструльку із зерном і залишити відвар іще на 10-12 годин у спокої. Потім довести об’єм напою до 1 літра, доливаючи в ємність із вівсом дистильовану воду. Вживати відвар по 100 мл три або чотири рази на добу до їди.

Відвар вівса для печінки. Знадобиться: вода – 1,5 літра; овес (у лушпинні) – 150 грамів; будь-який предмет зі срібла. Срібло помістити у воду і закип’ятити її. Затим срібний предмет витягнути, а в киплячу воду засипати неочищене зерно. Млоїти його на маленькому вогні 15 хвилин, потім настояти протягом двох годин і процідити. Пити відвар для лікування печінки необхідно 15 днів, по половині склянки за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері.

У термосі готувати напій набагато простіше і зручніше. Відвар вівса, зроблений таким способом, нормалізує метаболізм в організмі, а також буде корисний при схудненні. В термос помістити заздалегідь промите зерно в кількості 100 грамів і залити його літром окропу. Настоювати протягом 10 годин, потім процідити. Вживати по склянці за пів години до їди.

У термосі можна робити настій і з меленого вівса: в такому разі на літр окропу взяти одну столову ложку зерна. Курс прийому – близько двох місяців. За бажанням у вже остиглий напій можна додати мед за своїм смаком.

Овес – злакова культура, про корисні властивості якої люди дізналися багато століть тому. Його сміливо можна віднести до тих універсальних харчових продуктів, з яких легко і просто готується безліч смачних страв і цілющих настоїв. Наші предки активно використовували овес для приготування цілющого настою, який володіє лікувальними властивостями. Готувався такий відвар з неочищених цільних вівсяних зерен. Зараз же люди дедалі частіше надають перевагу хімічним лікарським препаратам, забуваючи про те, що природні засоби набагато ефективніші і надійніші. Неочищений овес містить масу корисних речовин, які природним шляхом потрапляють у настій. Напій є джерелом вітамінів, мікроелементів і мінеральних солей. У його складі присутні: залізо, селен, вітамін Е, фосфор, марганець, кремній, вуглеводи, вітамін К, йод, мідь, вітамін А, цинк, кобальт, фтор, багаті на амінокислоти білки, ефірні олії, жири, вітаміни групи В. Завдяки цьому відвар з вівса справляє позитивний вплив на організм людини та має наступні корисні властивості: нормалізує обмін речовин і покращує метаболізм, благотворно впливає на стан нервової системи, роботу органів шлунково-кишкового тракту, нормалізує сон, роботу печінки, допомагає виводити з організму токсини і шлаки, а також пісок із нирок, має потогінну та жарознижувальну дію, зміцнює опорно-рухову систему, імунітет, позбавляє від безсоння, зайвої ваги, підвищує життєвий тонус, покращує роботу щитоподібної залози, справляє відхаркувальну дію (якщо змішати його з декількома краплями цибулевого соку), покращує мозкову активність, допомагає затятим курцям позбутися згубної звички, не підвищує рівень цукру в крові, тому підходить для діабетиків, покращує стан шкіри і волосся, нормалізує артеріальний тиск, насичує організм вагітної жінки вітамінами, мікроелементами, має позитивний вплив на її самопочуття і здоров’я майбутньої дитини. Настій із вівса успішно допомагає боротися з такими захворюваннями: гастрит, деякі види колітів, метеоризм, діатез, гепатит, панкреатит, схильність до закрепів, екзема, туберкульоз, харчові отруєння, бронхіт, деякі захворювання серцево-судинної системи, алкогольні отруєння, ревматизм, напади нудоти, блювоти, кашель, певні захворювання печінки та нирок, подагра, холестеринові бляшки, цукровий діабет, пневмонія, застудні та вірусні захворювання.

Хоча відвар із вівса має масу корисних властивостей, приймати його можна аж ніяк не всім людям і не у всіх випадках. Не рекомендується він при індивідуальній непереносимості, свербінні шкіри, сильній сухості у роті. Почервонілі білки очей свідчать про те, що у вас алергія на злакові культури. А ще він протипоказаний при серйозних захворюваннях жовчного міхура, деяких захворюваннях нирок, серцевій недостатності, підвищеній кислотності шлунка, проблемах із кишківником. Якщо після прийому настою у вас почалася діарея, то його потрібно негайно припинити. Те ж саме необхідно зробити при сильних головних болях і мігрені. Якщо вважаєте, що є абсолютно здоровою людиною і жодних проблем під час прийому відвару з вівса виникнути не повинно, все ж не полінуйтеся сходити на консультацію до дієтолога. Він зможе точно відповісти, чи не завдасть шкоди вашому організму вживання цього напою. Якщо плануєте приймати відвар із вівса для очищення свого організму від токсинів і шлаків, необхідно пам’ятати, що під час проходження курсу не можна вживати алкогольних напоїв. Раджу обмежити і кількість випитих за день кави і міцного чаю.

Людям, яким видалили жовчний міхур, приймати відвар вівса категорично заборонено!

Кілька слушних порад. Якщо вживати відвар вівса безсистемно і не дотримуватися дозування, то напій не тільки не дасть жодної користі організму, а й зашкодить йому. Річ у тому, що настій з вівса, якщо приймати його у великих кількостях, вимиває кальцій з організму людини. Тому перед прийомом відвару необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем, який, з огляду на наявні у пацієнта захворювання, складе найоптимальнішу для нього схему прийому.

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар