Через спалах сказу в місті оголошено карантин

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

5 липня до заступника міського голови Вадима Савчука звернулася в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Кам’янці-Подільському Людмила Оржеховська і повідомила про спалах захворювання на сказ. Вона розповіла, що 2 липня в під’їзді будинку на вул.Матросова декоративний щур покусав людину, після чого помер. Спеціалісти направили труп тваринки в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для вірусологічного дослідження. Експертним висновком у неї було зафіксовано сказ. Днями ще двоє кам’янчан повідомили про ураження.

Під час оперативної наради за участю Вадима Савчука, медиків та представників Держпродспоживслужби, в Кам’янці-Подільському затверджено низку заходів щодо недопущення розповсюдження сказу через підтвердження діагнозу — накладено карантинні обмеження. Зокрема, прийнято рішення вважати зоною ризику зараження будинок на Матросова та територію селища Жовтневого до залізничної колії, обмежену вулицями Князів Коріатовичів, Матросова, Гастелло, Понтонною, Єрмакова, Полякова, Вокзальною, Травневою, Івана Мальченка, Арсенальною, провулками Богуна, Армійський, Гастелло та Чкалова.

За словами лікарів, щороку до медичних закладів міста звертається до 200 людей з укусами і фіксується до сорока призначень на лікування. Тільки з початку цього року 71 людина повідомила про напад на неї тварини і 18-ох відправлено на щеплення.

Для інформації: інкубаційний період сказу триває від трьох тижнів до восьми місяців. При укусі людини хворою твариною вірус потрапляє в шкіру, потім – у головний мозок, де починаються руйнівні процеси. Після прояву клінічних ознак лікування не існує. Людина помирає в страшних муках. Перевірити, чи заразилася людина сказом одразу після укусу без наявності самої тварини, яка зробила цей укус, неможливо. Саме тому лікарі наголошують: після нападу тварини її обов’язково потрібно ізолювати самому або негайно повідомити ветеринара.

Звертатися слід у державну ветеринарну лікарню на пр.Грушевського, 68 (тел. 2-38-06). Крім того, тут будь-якій тварині з двомісячного віку роблять щеплення від сказу безкоштовно.

Олеся МИХАЛЬЧИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар