У Кам’янці-Подільському через негоду підтопило будинки та стався вибух поблизу гідроелектростанції

На щастя, це все лише тренувальна постановка. 20 одиниць техніки і більше 150 надзвичайників взяли участь у практичних навчаннях системи цивільного захисту.

Відповідно до задумки тренувань у Камянці-Подільському сильний буревій повалив дерева, які перекрили відтік води біля гідроелектростанції у каньйоні. В результаті сильних і довготривалих дощів річка вийшла із берегів і затопила прилеглі території. У небезпеці опинились більше 50 будинків. Через таку негоду сталось коротке замикання з подальшою пожежею і вибухом трансформатора. Ще більше погіршувало ситуацію те, що диверсанти замінували гідроелектростанцію. В такій складній ситуації тільки злагоджені дії всіх служб порятунку могли допомогти місту і його жителям залишитись неушкодженими.

Працівники пожежно-рятувальної служби гасили пожежу, відкачували воду із річки, евакуйовували людей, а бригада медиків надавала першу медичну допомогу постраждалим, водолази витягали потенційно-небезпечні вибухові прилади з річки, щоб не допустити руйнування гідроелектростанції.

Під час цих навчань надзвичайники, разом з усіма силами цивільного захисту населення і органами управління відпрацьовували злагодженість дій між різними структурами, вміння співпрацювати, послідовно розгортати сили на великій території задля ліквідації імовірних надзвичайних ситуацій.

Хтось скаже: «Повені і пожежі – це некеровані стихії. Події під час таких ситуацій можуть розвиватись по різному. Інсценувати і врятувати – це просто, а от як біда станеться зненацька, як тоді вони будуть діяти, коли події розгортатимуться не за планом?». Але саме для того і проводяться навчання, щоб усі підрозділи рятувальних служб були готові і діяли оперативно, швидко орієнтувалися відповідно до ситуації. Служби взаємодії відпрацювали безліч варіантів розвитку подій та послідовність і злагодженість дій в разі виникнення такої надзвичайної ситуації. Всі учасники навчань проявили високий рівень професіоналізму.

Що ж стосується глядачів, то вони були в захваті від побаченого. Спостерігати з оглядової площі за динамічними подіями, які відбувались в каньйоні на фоні дивовижних пейзажів і мурів Старої Фортеці  – це як побувати у фільмі. При чому не на зйомках з постановкою, а саме у центрі подій. Сирени швидких і пожежних, кружляння літака та дрона, автомобілі, які швидко курсують, а ми зверху спостерігаємо за ними.

Тож сміливо можна заявити, що навчання 5 квітня пройшли захоплююче і успішно. Жителі міста можуть спати спокійно. На сторожі нашої безпеки – відповідальні люди, прекрасні спеціалісти в своїй справі і добре оснащені рятувальні бригади.

Ольга Савицька.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар