На підмогу поспішайкам: Кам’янець-Подільський перинатальний центр поповниться сучасною технікою для недоношених діток

Автор: | Опубліковано Без категорії, Новини Немає коментарів

Молода мама Ірина Юрчак дні рахувала до появи своєї двійні. А маленькі хлопчики вирішили не чекати прогнозованої дати пологів й передчасно з’явилися на світ. Хоч і була породілля готова, що народжуватиме раніше терміну, ситуацію контролювали спеціалісти, але  ні про що інше як про малюків та їх самопочуття думати не могла, хвилювання брали вверх. Після того минуло майже півроку, Даниїл та Дениско підросли, наїли рожеві щічки й розвиваються як їхні однолітки, а новоспечені батьки сяють щастям.

Своєю історією Ірина поділилася під час передачі Кам’янець-Подільському перинатальному центру новітнього обладнання для недоношених діток на суму 130 тисяч гривень. Медицина давно навчилася виходжувати «ранніх» діток, але можливості лікарів в рази розширюються з якісним обладнанням.

Соціальний проект під егідою однієї з національних мереж супермаркетів у взаємодії з благодійним фондом «Коло» протягом п’яти років надає фінансування лікарням для допомоги поспішайкам. Спонсорами зібрано 2 мільйони, за які закуплено техніки для 12 пологових будинків країни.

Сучасна техніка поповнить неонатальну реанімацію міського перинатального центру. Зі слів головного лікаря закладу Олександра Гурського, через неї проходять в рік понад 50 маленьких пацієнтів, за 9 місяців поточного року завчасно народилося 20 немовляток. Кожен з таких малюків потребує ретельного догляду та спостереження за життєвими показниками, аби уникнути ускладнень, що можуть виникнути через ранні пологи, а слабкому організму дати набратися міцності і здоров’я.

  • Це була моя мрія придбати електронний аналізатор білірубіну. Для отримання його рівня не потрібно мучити діток і брати аналізи традиційним шляхом. Серце кров’ю обливалося, коли живого місця від уколів не лишалося на маленьких п’яточках. Тепер, абсолютно безболісно, тільки приставляючи Білітест до шкіри, результати будуть готові за секунди. Ми однозначно менше травмуватиме діток, яким й так необхідні сили, – розповідає лікар-неонатолог Наталія Харламова.

Лампа для фототерапії допоможе немовляткам швидко справитися з жовтяницею, що доволі часто з’являється у перший тиждень після народження. А з високоточним монітором лікар буде забезпечений якісним моніторингом стану плода.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар