ЗОРЯНІ ШЛЯХИ НАДІЇ ПІДСКОЦЬКОЇ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Надія ПІДСКОЦЬКА належить до когорти тих людей, імена яких золотими буквами будуть навічно вписані у скрижалі історії не тільки нашого славного Кам’янця-Подільського, але й усього Подільського краю. Енергія, високий професіоналізм, виключна доброзичливість, благодійність, яка йде з глибини душі та серця, – ось ті риси, які притаманні Надії Костянтинівні. З виходом на пенсію вона немов подвоїла свої сили та активність, і ветерани міста вже не уявляють життя без її участі. Заступник голови ради ветеранів міста, голова комітету ветеранів праці та дітей війни, Заслужений працівник соціальної сфери України, депутат Хмельницької обласної ради чотирьох скликань, начальник управління праці та соціального захисту населення з 1987 по 2010 роки міста Кам’янець-Подільський, ректор Університету третього покоління, голова первинної ветеранської організації селища цукрового заводу – ось далеко неповний перелік того, чим сьогодні живе, чого досягла ювілярка у житті. Вона займається підприємницькою діяльністю, часто надає матеріальну допомогу окремим ветеранам, їхнім сім’ям, а також ветеранській організації міста, проводить багато цікавих, змістовних, патріотичних заходів. Надія Костянтинівна завжди життєрадісна, енергійна, доброзичлива людина, часто приходить у раду ветеранів з добрим словом, доброю порадою чи цікавою ініціативою, своїм оптимізмом, завзятістю спонукаючи до роботи всіх, хто біля неї. 

Пам’ятайте про тих, хто поряд з вами

Особлива сторона життя і практичної діяльності Надії Підскоцької – це соціальна сфера, якій вона, безумовно, присвятила все своє життя. 26 червня 2008 року Президентом України Віктором Ющенком їй було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України». Вона єдина у нашому місті, хто удостоївся такої великої шани. Своєю невтомною працею, чесністю, порядністю, високою вимогливістю до себе вона заслужили повагу і авторитет серед ветеранської організації, мешканців нашого міста та всього Подільського краю. Надія Костянтинівна багато допомагаєте ветеранській організації і людям, які цього потребують, за що їй низький уклін і подяка. У спілкуванні з активом ветеранської організації, вона постійно наголошує: «Завжди пам’ятайте про тих, хто поряд з вами, – про хворих, одиноких, немічних – подайте їм руку допомоги, зігрійте гарним словом і доброю справою, запаліть у їхніх душах світло надії на краще майбутнє». Саме вона, Надія Підскоцька, створила у нашому місті систему соціального захисту людей, мережу соціальних установ для надання соціальних послуг ветеранам, які успішно діють і по сьогоднішній день. За її ініціативи в 1988 році було створене перше в області відділення соціального обслуговування ветеранів та пенсіонерів, яке стало фундаментом для ТЦСО «Надія». Спільно з головою ради ветеранів Шульгіним А.Є. вона стала ініціатором створення ТЦСО «Довголіття».

Надія Костянтинівна висувалась радою ветеранів і була обрана депутатом обласної ради, де відстоювала інтереси своїх виборців. Очолювала комісію обласної ради з питань праці та соціального захисту населення. В цей період було запроваджено багато обласних програм для ветеранів та інвалідів, передано для фінансування з місцевих бюджетів до обласного 25 установ інтернатного типу, які надають послуги ветеранам за місцем проживання.

Серед таких закладів, якими пишається Надія Костянтинівна, є унікальний ТЦСО «Турбота». У цьому центрі функціонують відділення соціальної допомоги вдома, денного перебування, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання, відділення стаціонарного догляду для тимчасового проживання, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Працює на благо громади

Завжди, в будь-яких ситуаціях, вона проявляє мудрість, ініціативу і першою приступає до роботи на благо громади нашого міста. Вона надійна людина – друг і товариш. З нею завжди спокійно і комфортно. Головне, на що опирається вона в своїй роботі, – індивідуальний підхід до кожного ветерана. Досягти такого успіху, таких здобутків за часів СРСР було дуже важко. В той час за недоліки, зловживання, помилки в роботі, неповагу до людей можна було залишитися без посади, партійного квитка, а це означало, що про повернення до влади не могло бути й мови. Це сьогодні, з однієї посади чиновника усувають, а завтра цей посадовець опиняється на ще вищій, з усіма привілеями, пільгами, автомобілями і необмеженими можливостями. Єдина перевага людей, які очолювали в той час владу, це бути першими в праці, новаторстві та звершеннях.

Добро возвеличує людину, робить її сильнішою, привабливішою, успішною. «Досягають успіху лише ті, хто завжди прагне допомогти іншим. Ті, хто шукає лише свою вигоду, приречені на поразку», – такі слова якось промовив Брайан Трейсі. Все своє життя Надія Костянтинівна присвятила служінню людям. Вона дуже багато зробила для нашого міста та Подільського краю, має багато державних нагород, почесних відзнак, але, вийшовши на пенсію, вона ніби подвоїла свою й так активну участь у житті громади. Як каже сама ювілярка, головне, знайти індивідуальний підхід до кожного. Ось і в очолюваній нею ветеранській організації вона почала з того, що в кожному багатоповерховому будинку і на кожній вулиці, де є індивідуальні забудови, визначили уповноважених осіб від ради ветеранів. Це активісти, яких знають в селищі, авторитетні та ініціативні люди. Вони створили паспорти будинків та вулиць, визначили ветеранів, які хочуть працювати в організації, а також тих, хто потребує допомоги. Вони мають повну базу даних всіх, хто належить до сфери діяльності організації. Така структура допомагає оперативно вирішувати будь-які нагальні питання.

Свого часу в селищі цукрового заводу відкрився прекрасний сквер відпочинку і розваг. Можна з повною мірою сказати, що з місцевості, яка недавно була захаращена сміттям, створили райський куточок, де люди мають можливість провести вільний час. Розказувати, яку красу тут збудували, це марно час витрачати, краще все побачити на власні очі, щоб відчути цю неповторність. Велика заслуга у створенні цього райського куточка належить Надії Костянтинівні. Завдяки її зусиллям тут покращуються дороги, тротуари, соціальна інфраструктура селища. Нехай будуть благословенні ті люди, які збудували таку красу, вклавши сюди свою душу і серце.

Продовжуючи розповідь про роботу цієї ветеранської організації, хочеться звернути увагу на заклади, які так гармонійно вписалися в краєвиди селища цукрового заводу і які так потрібні людям. Тут, на підвищенні, розкинулася своїми могутніми корпусами, учнівськими класами прекрасна, оснащена всіма сучасними засобами школа, яка дала путівку в життя сотням і тисячам учнів. У селищі цукрового заводу діє величний храм, куди люди звертаються, щоб долучитися до духовності, до Бога, набратися сил, надії на краще майбутнє. Саме Надія Костянтинівна брала активну участь у їх спорудженні. Вона мудра, цілеспрямована, доброзичлива людина, тому коли в Україні розпочалася війна, не могла залишатися осторонь і першою надала й продовжує надавати матеріальну допомогу тим, хто потрапив у біду.

А ще очолює університет

У місті Кам’янець-Подільський, при ветеранській організації, створено Університет третього покоління. Фундатором цієї доброї справи є також Надія Костянтинівна, яка і є ректором цього поважного навчального закладу, який користується великою популярністю серед мешканців міста, особливо людей поважного віку. Університетом вона займається активно і серйозно. Зі всього видно, що ця творча справа припала їй до душі. Вона прагне створити відповідні умови для повноцінного і гідного життя людей старшого віку, їх самоосвіти і розширення та збагачення кругозору. Життя показує: ті люди, котрі після виходу на пенсію продовжують активний спосіб життя, тільки виграють, бо зберігається добре здоров’я, фізична і розумова діяльність. Вже працюють на повну потужність такі факультети як «Краєзнавство» та «Здоровий спосіб життя», «Прикладне мистецтво», «Хоровий спів», «Інформаційні технології», «Психологія і права», для любителів інтелектуальних ігор – «Шахово-шашковий клуб «Гросмейстер», де, крім проведення активного дозвілля, можна спробувати свої сили у спортивних турнірах (стрільба, городки, туризм, риболовля і т.д.). Всі ці заходи є доброю профілактикою передчасного погіршення пам’яті, зниження інтелекту чи поганої вікової адаптації до навколишнього середовища, появи небажаних психічних хвороб.

Місток між молоддю та ветеранами

Особливою сторінкою діяльності Надії Костянтинівни є робота з ветеранами Другої світової війни, її глибока повага до героїчного минулого нашого народу. У святкові дні вона завжди виступає перед школярами, студентами навчальних закладів, мешканцями міста біля братських могил, пам’ятних знаків. Вона бере активну участь у створенні та проведенні Всеукраїнського фестивалю «Слава», присвяченого визволенню України від німецько-фашистських загарбників. У цьому гарному героїко-патріотичному заході взяло участь дуже багато людей – від дітей шкільного віку, студентів навчальних закладів до поважних ветеранів. Про кожного з них можна писати книги, знімати кінофільми. З ними вже довгі роки тісно співпрацює Надія Костянтинівна, яку вони дуже люблять і поважають. Завжди у тісному зв’язку Надія Підскоцька перебуває з первинними ветеранськими організаціями міста. Воно й не дивно, бо майже у всіх є ідентичні проблеми, певні цілі. Одними із таких, з ким налагоджена тісна співпраця, є трудовий колектив кабельного заводу (голова ради ветеранів Віктор Миколайович Роїк).

Нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесним знаком Міністерства праці та соціальної політики України «За заслуги», а ще в переліку численні відзнаки обласних, місцевих органів влади та громадських організацій. Цього вересня Надія Костянтинівна відзначає свій день народження – ювілей.

Підступність і аморальність влади,
Зло Надя викриває всюди і сповна,
Де пристосовництво і зради,
Де правди й совісті нема.
В промовах, виступах завжди
Вона доводила всім Правду!
Її бояться дуже вороги,
В людей велику має шану і повагу.
Перевірена, надійна і стабільна,
Її любов – то рідна Україна!
В політиці тверда, розумна, справедлива,
Та надзвичайно ніжна і вродлива.
Щиро вітаємо Вас, Надіє Костянтинівно, зі славним ювілеєм! Від щирого серця зичимо щасливих, мирних днів, міцного здоров’я, благополуччя, втілення Ваших мрій у реальність.

Від імені ветеранського загалу Кам’янеччини Анатолій БЕРНАДІН, керівник прес-центру ради ветеранів міста Кам’янець-Подільський, член НСЖУ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар