НАЗВАТИ НА ЧЕСТЬ… СВОЇХ?
Можна мені почати з критики? Подивіться на цю світлину: недолугість і швидке перейменування вулиць ось до чого призводить. І це не смішно. Це слізно-боляче і сумно… Табличка в самісінькому центрі міста, де туристи милуються історичними місцинами і будівлями, старими дубами-велетнями, затуманює очі. Навіть мешканці, котрі тут оселилися, анітрохи не реагують на цю абракадабру: якщо не Комісарова, то Лесі Українки, а можна і два в одному!
Гадаю, що не так вже й важко замінити оту вивіску, бо одна з центральних вулиць міста гідна носити ім`я славетної української поетеси!
Нещодавно мені вдалося побувати на підсумковому засіданні топонімічної комісії. І знаєте, що вразило? Здається, що думка більшості членів комісії керівництво не цікавила. Просувалася своя послідовна і чітка позиція стосовно тих чи інших назв вулиць… Наче опиралися на суто свої назви…
Звичайно, що потрібно, наприклад, змінити вулиці Гагаріна, Космонавтів, Тімірязєва, Пушкінську, парк Комсомольський і сквер Танкістів. Згідно переліку, нові назви мають одержати лише в Кам`янці-Подільському 149 вулиць, провулків та скверів. А чи потрібно так багато змін?!
Отож, вже два місяці перейменування вулиць бентежать неспокоєм і мешканців територіальної громади, і місцеву владу. У перші дні наче все йшло мирно і за домовленістю. Наприклад, кожна сільська громада висунула свої пропозиції, подала списки запропонованих назв. Містяни також виклали свої наміри на папері. Але для чого перейменовувати всі вулиці? Хіба давні назви старої частини Кам`янця не відповідають сучасним вимогам, навіть коли звучать українською? Але ні. Ті члени комісії, котрі взяли напрямок роботи в свої руки, таки хочуть перекроїти все по-своєму. Особливо, коли свободівець Володимир Барановський навідався в села, та після проведеної агітації назви в списках значно змінилися. Виходить, що вони вигідні саме для когось… «Треба йти в ногу з часом», – дехто виказував свою думку. – Яка вже там Набережна чи Довга…».
На ім`я топонімічної комісії надходило багато листів, але певно до уваги вони особливо не бралися. Бо під час останньої сесії міської ради її роботу оцінили як незавершеною, і запропонували доопрацювати дане питання. Особливо цьому посприяв блискучий виступ провідного наукового співробітника НІАЗу «Кам`янець», історика Руслана Нагнибіди.
Отож, процес триває…
Юлія ЛИСКУН, журналістка.