КАМ’ЯНЕЦЬКІ ДЖУНГЛІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Одразу попереджу: ходити сьогодні в каньйон Смотрича – небезпечно! І не тому, що тут раптом можеш натрапити на гадюку чи лисицю, навіть не тому, що, кажуть, наркомани перекидаються тут закладками, а алкоголіки збираються тут на перепій… Коли ти опиняєшся в цих хащах, які свідомі кам`янчани давно називають «джунглями», тебе наче затягує якась невидима істота, якийсь дух, і ти наче опиняєшся в потойбіччі, в іншому вимірі… А коли пригадаєш картину нашого художника Леоніда Сорокатого про те, якою в давнину була вулиця Онуфріївська, то справді на обличчі з`являються сльози… Як же треба не любити своє місто, щоб довести сьогодні до ось такого!

14 травня наш «Український клуб» спільно з жіночим клубом ВПО долучилися до екоакції ініціативної групи «Прибери в горах». Ця група вже третій рік робить час від часу ось такі заходи з прибирання рідного довкілля. Справді, це чудова робота! І ми відчули радість і навіть гордість від того, що робимо корисну справу. Але не з мішками для сміття треба сюди приходити, а з пилами, косами та вантажними машинами. І каньйон треба рятувати! Каньйон, якому немає аналогів, а тепер він просто заростає кропивою та височенними будяками. А скільки тут повалених сухих дерев, гілляк, що перекривають річку, і в окремих місцях це вже не глибоководний Смотрич, що був колись, а маленьке джерельце.

Старші люди пам’ятають човникові прогулянки, пляж. Зорепадом світлин і сьогодні можна помилуватися в Інтернеті. Чому все занедбується? Дивуєшся, що багатьом ці чагарники подобаються. А чи може дозволити Німеччина або Франція посеред міста таке?

Навіть ліс доглядають лісівники. А хто ж догляне наш Смотрицький каньйон?

Юлія ЛИСКУН, журналістка.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар