ВІН ПРАГНУВ ЖИТИ У ВІЛЬНІЙ УКРАЇНІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У розпал весни не стало Івана ОСІНОВА, котрий на 41 році життя загинув під Бахмутом.

Звичайний хлопець, яких немало в нашій державі, навчався у Кам’янець-Подільському ліцеї, затим – в «Антеї», після чого вступив на факультет іноземної філології в Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Життя, здається, давало молодому випускнику шанси прожити його цікаво, творчо, повноцінно. Залишився працювати в рідному навчальному закладі.

– Мабуть, – запитую у керівника факультету Алли Олександрівни, – Іван планував у подальшому займатися наукою?

– Звісно, мав і такі плани, – моїй співбесідниці дуже важко наразі розмовляти без хвилювання й сліз, – та найбільше прагнув жити у вільній Україні. Тому і пішов у 2015 р. захищати незалежність держави. Пам’ятаю, як Іван і мій син прийняли рішення іти до війська. Зрозуміло, що відмовити їх було неможливо. Ми ж з мамою Вані, Наталією Іванівною (теж співробітником університету), стояли перед розкладом занять, котрого не бачили, бо обидві плакали…

Іван гідно пройшов шлях бійця ООС, та коли сталося повномасштабне вторгнення ерефії, без жодного сумніву, добровільно встав до лав ЗСУ.

– Ви знали цього патріота? – запитую у військовослужбовця Віталія з 56 бригади, Іванового побратима.

– Авжеж, ми, – відповідає, – служили разом цілий рік. Старший солдат, головний сержант, спецпризначенець Іван Осінов був украй відповідальною людиною. На нього можна було покластися у всьому. Досвід його не раз допомагав у важких ситуаціях тим, хто вперше опинився на війні. Таку душу, як у Івана, важко віднайти. Життєлюб, веселий, він заряджав своїм позитивом усіх навколо. Його дотепні жарти піднімали дух важкої миті. А коли жартували з нього, ніколи не ображався. Розум, гумор, людяність органічно поєднувалися в ньому.

«Це велика для нас утрата», – говорили всі, хто знав Івана, як і неможливо нині передати безмірне горе матері, котрій уже ніхто і ніколи не поверне єдиного сина, єдиної дитини, котра ціною власного життя захищала кожного з нас, оцю весну та майбутнє Ураїни.

Лариса МАСЛОВА.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар