Осінь покликала до школи

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Залишилися позаду літні канікули й традиційні передвересневі клопоти батьків і учителів. На порозі став День Знань – радісне й хвилююче свято, коли всі дороги ведуть до школи. А там, звісно, вже чекають зустрічі з однокласниками та наставниками. Для когось із школярів цей навчальний рік буде першим у житті, а для когось дзвінок на урочистій лінійці пролунає востаннє.

Як повідомили у відділі освіти райдержадміністрації, цьогоріч на Кам’янеччині вперше переступлять поріг школи 300 першокласників, що на 9 більше, ніж торік. Крім того, в загальноосвітніх навчальних закладах здобуватимуть знання 300 дев’ятикласників (торік – 256) та 124 одинадцятикласники (торік – 152). Загалом же членами учнівської родини нашого краю стане 2831 школяр (це плановий показник, який уточнюватимнеться до 5 вересня).

У 2017-2018 навчальному році кількість освітніх закладів на Кам’янеччині не зміниться – тут функціонуватимуть 37 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 17 – ЗНЗ І-ІІІ ст., 18 – ЗНЗ І-ІІ ст., 2 – ЗНЗ І ст. Рішеннями сесії районної ради проведено реорганізацію Збручанського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ» в Збручанський НВК «ЗОШ І ст., ДНЗ» та Заліськопершої ЗОШ І-ІІІ ст. в Заліськопершу ЗОШ І-ІІ ст. Не було й скорочення кадрового складу педагогів – цьогоріч сіятимуть зерна розумного, доброго, вічного в душі маленьких мешканців Кам’янеччини близько тисячі вчителів.

Наразі дітей району готують до школи в 39 садочках, з них 31 – загального розвитку та 8 – у складі навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад». За станом на 1 вересня, в їх відвідуватимуть 1032 дитини.

Щодо Кам’янця-Подільського, то за інформацією міського управління освіти і науки, цьогоріч за шкільні парти сядуть 1126 першокласників, що майже на 100 маленьких кам’янчан більше, ніж торік. Побільшало й старших класів – нині їх 40, тоді як торік було 36. На кілька сотень зросла й загальна кількість учнів – цього навчального року в школах здобуватимуть освіту близько десяти тисяч дітей.

Слід зазначити, що в 2017-му на галузь освіти міським бюджетом передбачено понад 110 млн.грн. На капітальні ремонти в освітній галузі міські депутати виділили майже 5 млн.грн., поточні – півтора мільйона, ще стільки ж – на придбання спортінвентарю, меблів, оргтехніки, обладнання. А з держбюджету вдалося залучити близько 2,5 млн.грн. на ремонтно-реставраційні роботи НВК №8 і майже 2 млн.грн. – на капітальний ремонт фасаду та системи водовідведення в СЗОШ №1.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар