УСМІШКУ ГАРАНТОВАНО

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Модельєр, конструктор, скульптор, художник і дизайнер – усе це про людину, котру ми, пересічні пацієнти стоматологічного відділення центральної поліклініки, практично ніколи не бачимо, бо вона завжди, як мовиться, за кадром. Але від неї залежать і наш фізичний стан, і настрій, а відтак і можливість вільно комунікувати з оточенням.
Мама зубного техніка вищої категорії Наталії Олександрівни ГРИНЧИШИНОЇ була також зубним техніком, батько – лікарем-стоматологом, а нині чоловік, донька, зять, тесть – усі трудяться в стоматології.
Сама вона працює в цій галузі 29 років, але й досі не може визначитися, що найважче в її професії, бо коли, за словами пані Наталі, робота приносить задоволення, просто не замислюєшся над цим.

Хоча тим, кому пощастить відвідати зуботехнічну лабораторію, одразу впадає в око ювелірна точність, вивіреність, вправність рухів фахівців, максимальна сконцентрованість та зосередженість і обов’язково – творче начало, адже саме тут народжуються найоптимальніший варіант, фінальний результат спільної праці стоматолога, ортопеда й техніка – власне те, з чого й починаються наші з вами усмішки.

На перший погляд тут усе ніби як зазвичай – спеціальні печі, зуботехнічні бормашинки, шпателі (втім, уже вдосконалені – електричні), але насправді багато чого змінилося з того дня, коли Наталя Олександрівна вперше зайняла своє (між іншим, єдине) робоче місце.

– Наразі, – вступає до розмови завідувач зуботехнічної лабораторії, лікар-стоматолог Тетяна Миколаївна Фурманчук, – новітні технології вимагають постійного вдосконалення, невпинних пошуків і бажання крокувати в ногу з прогресом. Поступово відходять у минуле металеві (золоті в тому числі) конструкції. Нині коронки чи протези виготовляють з більш якісних європейських матеріалів (до прикладу, німецька кераміка), що надає більш естетичного вигляду, збагачує кольоровий спектр, подовжує життя зубів, запобігаючи появі тріщин, сколів…

Звісно, Наталії Олександрівні та її колегам доводиться немало працювати над собою, аби відповідати викликам і вимогам часу. При тому, що, на превеликий жаль, їхня мінімальна зарплатня аж ніяк не еквівалентна кваліфікації та професійному досвіду. Але ентузіазму нашим зубним технікам не позичати, бо впевнені, що не завжди легкий шлях веде до визнання й успіху.
А щодо гарної усмішки, тут її гарантують кожному.

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар