ГРОШЕЙ НЕ ДОРАХУВАЛИСЬ, РОБОТУ НЕ ЗАВЕРШИЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Після довгої перерви (останнє засідання сесії відбулося ще до повномасштабної війни 22 лютого) 17 червня на 15 (позачергову) сесію зібралася Кам’янець-Подільська районна рада. Хоч на порядку денному було усього 3 питання, однак засідання того дня виявилося насиченим подіями. Як зазначив голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, зібратись депутати мали б ще 18 березня, але через військовий стан змогли тільки зараз. Двоє депутатів зараз на фронті, та й інших було важко знайти. Тому табло під час реєстрації висвітлило тільки 25 районних обранців з 42 тих, хто має депутатський мандат.

Засідання розпочалося із приємної події. Голова райради Михайло Сімашкевич нагородив відзнакою Кам’янець-Подільської районної ради «За заслуги» директора ТОВ «Промтехнтранс» Віктора Антонюка. Михайло Євстафійович у своїй промові відзначив вагомий вклад Віктора Антоновича в допомогу військовим і волонтерам пальним, транспортом і запчастинами. Зі свого боку підприємець, користуючись моментом, закликав бажаючих приходити на підприємство на роботу, запевнивши, що гарантує конкурентну зарплату і гідні умови праці.

Також Михайло Сімашкевич оголосив про саморозпуск депутатської фракції ПП «Опозиційна Платформа – За Життя» і зачитав заяву її членів.

Приступивши до розгляду питань порядку денного, депутати райради зосередились перш за все на двох з них, що стосувалися виконання бюджету на 2022 рік, а саме звіті Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації про розподіл коштів бюджету Кам’янець-Подільського району за 2022 рік і про стан виконання рішення сесії Кам’янець-Подільської районної ради від 22 лютого 2022 року. Нагадаємо, цим рішенням за рахунок залишків з минулого року районна рада збільшила бюджет на більш ніж 2,5 млн гривень і тим самим практично забезпечила фінансування апарату та утримання приміщення районної ради на поточний рік.

Доповідачем з першого питання замість начальника фінансового управління районної військової адміністрації і за сумісництвом районного депутата від фракції ПП «Слуга Народу» Олександра Федика була начальник відділу видатків, обліку та взаємодії з територіальними органами Наталія Мартинів.

Звіт Наталії Зиновіївни про використання коштів районною військовою адміністрацією викликав бурхливі суперечки серед депутатів. Відповідно до нього протягом весни 2022 року військова адміністрація розподілила майже всі кошти, які на минулій сесії райрада залишила на фінансування поточних видатків апарату райради. З більш ніж 2,5 мільйонів залишилось тільки 24 тисячі. При цьому військова адміністрація проігнорувала попереднє рішення райради, посилаючись на воєнний стан, і те, що рішення містило в собі арифметичні помилки та й загалом було не збалансоване. У відповідь на це заступник голови районної ради Микола Жоган заявив, що воєнний стан не відміняє рішень районної ради, а в разі якихось помилок, військова адміністрація повинна була б надати на розгляд депутатів розроблений проект рішення, який би врахував усі недоречності, проте цього не було зроблено. У свою чергу депутат Іван Громик напряму звинуватив голову Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації Олександра Анур’єва в самоуправстві і порушенні Конституції України, коли він своїми розпорядженнями розподіляв кошти.

На це Наталія Мартинів відповіла, що з усіх розподілених коштів 1,3 мільйони пішли на фінансування районної ради. Микола Жоган у відповідь зазначив, що їх вистачить тільки до вересня, а далі невідомо як жити і звідки брати кошти співробітникам на зарплати та інші витрати, навіть зараз немає достатньої суми для вчасної виплати відпускних.

Голова районної ради у свою чергу додав, що це нечесно по відношенню до співробітників райради, які зараз, працюючи майже цілодобово, активно включені в гуманітарну і волонтерську діяльність. Зокрема, завдяки міжнародному співробітництву районною радою було отримано і передано нашим лікарням, волонтерам і військовим 7 швидких допомог, 6 автомобілів на передову, великий автобус на 37 сидячих місць для «зелених коридорів», 3 пожежні автомобілі для надзвичайників, 8 генераторів, з них один на 400 кВт, спецавто для дітей з особливими потребами та автомобіль-катафалк для громад нашого району, аби гідно проводити в останню путь загиблих воїнів. До того ж за цей час переселенцям і військовим було надано чимало гуманітарної допомоги у вигляді їжі, медикаментів, засобів гігієни, одягу тощо.

У продовження цієї теми доповідач з наступного питання Іван Громик запропонував звернутися до правоохоронних органів, які б дали оцінку діяльності військової адміністрації, а також до президента і вищих органів влади, щоб вони звільнили із займаної посади голову районної військової адміністрації. При розгляді цього питання Михайло Сімашкевич запропонував залишити тільки звернення до правоохоронних органів, а оскільки зараз в країні війна, то говорити про звільнення недоречно. Однак ні пропозиція Івана Громика, ні Михайла Сімашкевича не набрали достатньої кількості голосів.

Далі на порядку денному стояло питання про передачу КП «Кам’янець-Подільська центральна районна аптека №140», що знаходиться за адресою: м.Кам’янець-Подільський, вул. Князів Коріатовичів, 62, зі спільної власності Кам’янець-Подільської районної ради у комунальну власність Китайгородської сільської ради. Проте перед початком його розгляду голова фракції «Слуга народу» в райраді Ніна Скавренюк попросила 10 хвилин перерви на консультації фракції з цього питання. Але після перерви депутати так і не змогли повернутись до роботи – не вистачало голосів для продовження сесії. З огляду на це депутат фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Сергій Танасков звинуватив фракцію ПП «Слуга Народу» у зриві засідання, на що голова фракції покинула залу, звинувативши депутата у неповазі до себе.

Не дочекавшись кворуму (за словами голови райради, мали б підійти ще декілька депутатів), двоє присутніх депутатів від фракції ВО «Свобода» Іван Громик і Людмила Вишневська теж покинули сесійну залу. Тому голові районної ради не залишилось нічого іншого, як оголосити перерву до вівторка, 28 червня, щоб таки розглянути усі питання порядку денного. А це два питання, які стосуються аптеки, і звернення, запропоноване депутатом від фракції ПП «Слуга Народу» Олександром Варуком, про передачу в комунальну власність майна, яке раніше належало газорозподільчим компаніям Дмитра Фірташа, а тепер, відповідно до рішення Печерського суду, є державною власністю.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар