Усміхніться!

Це коронне слово фотографів стало гаслом усього життя й для найвідомішого фотоголіка Кам’янеччини, Заслуженого працівника культури України Станіслава Стояновського. Його можна по праву назвати «особистим» фотографом краю, бо ж перекадрував його з ніг до голови. І не лишень. Де б не ступала нога майстра, звідти він завжди повертається з цілою текою світлин – не випускає об’єктива з рук.

  • До останнього часу думав, що в своєму творчому альбомі маю десь зо 600 знімків. Але ж мене постійно запитують, скільки у тебе тих фото. Коли ж вирішили дорахуватися до істини, то сам оторопів: їхня кількість перевалила за п’ять тисяч, – ділиться Станіслав Іванович.

Нічого дивного. Митець полює на мить, скільки себе пам’ятає. Перший любительський фотоапарат  у нього з’явився ще в п’ятому класі, далі була «Смена», а після підкорювача об’єктива вже було не спинити. Він зізнається, що до фотосправи тягнуло завжди. Після першої виставки на «Електромонтажі» його запрошує працювати місцевий ЗМІ й відтоді Станіслав Стояновський стає першим фотокором серед друкованих видань регіону, робота в яких тісно переплітається з експонуванням світлин та творчими поїздками.

На наше запитання, яке фото найближче до серця, одне не виділяє, кожне має свою душу та змістове навантаження. Це ж як діти, котрих любиш усіх однаково.

Тільки той, хто насправді захоплюється своєю справою, може про неї говорити годинами безупинно. Наче мить пролетіла задушевна зустріч з фотохудожником Станіславом Стояновським у Міжнародний день фотографа, що відзначався 12 липня. Зорганізував її колектив Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки, з яким Станіслава Івановича поєднують багаторічні роки плідної співпраці та відданої дружби. У професійне свято бібліотечні працівники не могли не завітати до свого незмінного друга. Щирим вітанням та побажанням міцного здоров’я й невичерпного натхнення на нові творчі шедеври не було ліку. Їх приймали на свою адресу також колеги Станіслава Івановича, добре знані в місті фотографи Петро Ігнатьєв та Володимир Рудик, котрі теж завітали на гостину. Ініціатори дійства підкріпили вітальні промови приємною несподіванкою для ілюстратора унікальних моментів, вручивши Станіславу Стояновському його портрет та подяку.

Зі свого боку фотохудожник провів для дорогих візитерів екскурсію у «святая святих» – свою фотомайстерню, де зберігається колекція з понад сотні фотокамер, показав ремонтну, де чаклує над перевтіленням старих велосипедів у нові, міні-музей старожитностей тощо.

Залишається лише дивуватися, скільки в людини може бути вподобань та сил для їхньої реалізації і як вона натхненно може віддаватися справі свого життя. Тож побільше нам усім приємних моментів, на які так гарно «ведуться» фотографи.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар