У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці згадали юність, що горіла в Крутах

29 січня 2018 року виповнилося 100 років з часу бою на станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М.Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках, саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Про події тих далеких років у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці члени клубу «Юність» студенти Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв бібліотечного відділення Оксана Гарук та Дар’я Ключевська підготували презентацію виставки-перегляд «Волі народної дзвін”. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Зараз повторюється історія майже столітньої давнини. Знову незалежність,і знову загроза зі Сходу. Але ми віримо, що сучасні українці спільними зусиллями  відвернуть  війну сьогодення. І маємо надію,що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

Оксана Клімова, завідуюча відділом обслуговування ЦРБ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар