ЦІНИ НА ДРОВА Б’ЮТЬ РЕКОРДИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Допоки українці економлять на блакитному паливі, ціни на альтернативні енергоресурси зросли в рази. Так, упродовж останніх шести місяців вони на дрова підскочили на 35%, повідомляє Українська енергетична біржа. А на одному з її аукціонів відпускна вартість цього біопалива злетіла аж на 602%. У другому півріччі минулого року лісгоспи отримали майже 2 млрд грн додаткового доходу. Тоді як упродовж усього 2021-го на Українській енергетичній біржі продали 3,14 млн кубометрів деревини на загальну суму 7,91 млрд грн. Що ж до нинішніх відпускних цін роздрібним споживачам, то за кубометр дубових дров доводиться віддавати від 1300 до 1750 грн, за березу – від 750 до 1300 грн, а середня ціна верби становить 1000 грн за кубометр…

Директор ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» Валерій Пустильний також підтвердив зростання цін. «Відпускна вартість деревини з аукціону нині перевищує 1400 грн, – каже керівник. – А вроздріб ми в першу чергу забезпечуємо споживачів соціальної сфери, для яких складометр деревини твердих порід відпускаємо по 465 грн».

Для довідки. Україна посідає дев’яте місце у Європі за площею лісів і шосте – за запасом деревини. Сукупна площа лісового фонду – 10,4 млн га, це 15,9% території країни.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар