ШУКАЙТЕ В СЛОВІ ЙОГО СЛІД

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Розповідати про цього письменника треба багато. А не одним рядком, як це робить він, дотримуючись техніки написання своїх афоризмів. Тисячі романів в один рядок він вже написав, і це сформувалося аж в шість книг! Здається, що член нашого місцевого осередку кам`янецького «Українського клубу», лауреат Крайової премії імені Лесі Українки Володимир Якович ЮЗЮК один з небагатьох в Україні на сьогодні так вишукано та витончено, глибо та мудро працює у цьому напрямку. А ось нещодавно й до його власної бібліотечки додалася ще книжечка «Рубаї» Омара Хайяма. Переспіви українською зробив сам Володимир Якович, адже він – дипломований перекладач, володіє чотирнадцятьма мовами. У цій книжечці – невелика спроба автора відшукати останні сліди тих думок, які залишив нам філософ майже тисячу літ тому.

Сам пан Володимир також володіє гостротою та глибиною думок, можна сказати, на рівні з паном Омаром Хайямом. І головне – ніколи не тішиться своїм розумом та своїми талантами, якими Бог його обдарував. Тому вони й близькі одні одному у спільних думках:

Своєю мудрістю себе не дуже тіш –
З моря погоди діждешся ти скоріш.
Прикинься дурнем – в виграші ти будеш,
А мудрість в наші дні ціною в мідний гріш.

Ця книжечка вже одинадцята, яку випустив письменник. До цього були «Афоризми», «Формула життя», «Шукаючи слово», «Оаза думок». Для вдумливого читача, котрий тримає в руках хоча б одну з них, вони стають сентенціями на все життя, які надають сили, енергії, правильності орієнтування у тих чи інших життєвих ситуаціях.

Та не лише афоризмами захоплюється письменник. Вже більше шістдесяти років він займається шахово-шашковим спортом, має численні нагороди за перемоги у різних змаганнях. Тому й видав чотири книги саме на цю тему: «Віртуальний алгоритм», Шашки для дітей», «Український шаховий афоризм», «Пригоди Шашечки та Шахматика» та ще дві книги «Чемпіонати Кам`янця-Подільського з шахів». Це як треба бути залюбленим у спорт, щоб ще й оди йому писати! Тому прізвище нашого Володимира Юзюка занесено в «Шахову енциклопедію», видану позаторік в Україні. Як одна з найпоширеніших ігор сучасності, шахи поєднують у собі елементи мистецтва, науки і спорту. То чи не вони надають письменнику такого величезного естетичного задоволення, переводячи його зі стану мислення в стан писати, писати, писати, як ось, наприклад, таке: «Найбільше віддаляють людей не кілометри, а сантиметри», «Важко бути людиною, дивлячись на людей», «І бруд історії – це чиста історія», «Тримайся своєї думки, якщо вона вже не тримається тебе»…

Неоціненне багатство – творчі особистості. Наче посланці Бога, вони прикрашають цей світ, роблять його мудрішим. І в цьому ряду гідне місце посів і наш Володимир Якович Юзюк. Пишаємося!

Юлія ЛИСКУН, голова кам`янецького осередку «Українського клубу».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар