ПУНКТ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЗАПРАЦЮВАВ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У суботу, 22 жовтня, відкрився пункт соціальної підтримки – це ще один із соціальних закладів, які функціонують у нашому місті.

– Це друга така подія у місті, пов’язана з розширенням соціальної мережі допомоги внутрішньо переміщеним особам, і логічно випливає з першої – недавнього відкриття в приміщенні Кам’янець-Подільської районної ради Центру соціальної підтримки, – зазначив Михайло Сімашкевич.

Відкриття пункту стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів з Міжнародної асоціації соціальних працівників, керівник європейського відділення якої Анна Радулеску також була присутня на заході. Він працюватиме як соціальний магазин. Тут знаходиться широкий асортимент якісних товарів з Європи – продукти харчування та побутова хімія. Проте придбати їх можна не за гроші, а за спеціальні ваучери. Потребуючі матимуть змогу їх отримати, якщо проявлять активність на користь громади. Наприклад, допоможуть на громадських роботах, організують навчання чи проведуть майстер-класи, своєю діяльністю популяризуватимуть громаду. За кожну годину на благо громади волонтер отримуватиме 2 бали, і коли набере їх певну кількість, йому видадуть ваучери на 10, 20 чи 30 балів, за які він може придбати товари в пункті соціальної підтримки. Такий спосіб розподілу допомоги запропонувала Анна Радулеску. Більш детально, як отримати ваучери соціального магазину для переселенців, можна дізнатися в Центрі соціальної підтримки, який знаходиться в приміщенні райради.

Крім Михайла Євстафійовича і пані Анни, у відкриті взяли участь волонтери, соціальні працівники Кам’янеччини, гості з ЄС – Рорі Труел, Греберт Паулішен, Міхай Міхаеску Анюк і Жолт Ракош, а також ректор Кам’янець-Подільського державного інституту Мар’ян Тріпак.

Як зазначив Рорі Труел у своєму вітальному слові, Україна і українські громади є прикладом для соціальних працівників Європи і світу як об’єднуватись і допомагати один одному у важку хвилину. А Герберт Паулішен запевнив, що європейські друзі нашого міста підтримуватимуть магазин і надалі.

На честь відкриття пункту декілька переселенців, які зараз проживають в нашому місті, отримали ваучери і змогли одразу їх отоварити.

– Магазин діятиме не тільки для ВПО, але й для жителів громад Кам’янеччини, тому графік роботи складатиметься так, щоб було усім зручно. Алгоритм тут простий: керівники громад рекомендують переселенців, які проявили себе в громаді, і ті безпосередньо отримують ваучери, на які можуть придбати товар. Хоч магазин для переселенців, але ним можуть скористатись і жителі Кам’янеччини, якщо проявлять активність і попрацюють на користь громади, – зазначив голова районної ради Михайло Сімашкевич.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар