З 1 ВЕРЕСНЯ ПЕНСІЮ ТА СОЦВИПЛАТИ ОТРИМУВАТИМУТЬ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ БАНКИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Майже 18 тисяч пенсіонерів Кам’янеччини до 1 вересня повинні визначитися, через який банк отримувати пенсію. Про це повідомила Оксана Драбик, начальник відділу обслуговування громадян №6 (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

– Сьогодні пенсіонери Кам’янеччини отримують пенсію як через банківські установи, так і через поштові відділення. Але ситуація з 1 вересня зміниться для тих, хто користується послугами саме поштарів, – каже Оксана Миколаївна. – Це пов’язано із дією постанови від 29 березня, яку схвалив Кабмін та запровадив конкурсний відбір надавачів послуг з доставки пенсій та грошової допомоги за місцем проживання одержувачів. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

Як повідомила очільниця відділу обслуговування громадян: «Нині на обліку в нас перебуває понад 50 тисяч одержувачів пенсійних виплат. Це жителі Кам’янець-Подільського району й міста. Із них понад 2 тисячі – одержувачі силових структур, які отримують пенсійні виплати виключно через «Ощадбанк». Із 48 тисяч пенсіонерів понад 60% також користуються банківськими картками. Іншим, аби в подальшому уникнути черг, варто звернутися у відділення банку, щоб відкрити рахунок на одержання пенсій.

Зверніть увагу, при опрацюванні документів, поданих отримувачами грошових виплат у Пенсійний Фонд, у паспортах повинна бути вказана чітко адреса, із зазначенням не лише населеного пункту, а й вулиці та номера будинку, за яким зареєстровані пенсіонери. У разі, коли ці дані не прописані, потрібно звертатися у відповідну місцеву раду за місцем вашої реєстрації, щоб усунути неточності».

Можливість адресної доставки пенсій та соцвиплат, за словами Оксани Драбик, залишать лише для 4 категорій осіб:

  • людей з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  •  осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Ці категорії осіб можуть обрати між адресною доставкою компанією, відібраною на конкурсі, та банківським рахунком. Усі інші особи з 1 вересня отримуватимуть виплати лише через поточні рахунки уповноважених банків.

Обрати уповноважений банк можна до 1 вересня цього року. У разі, якщо до цієї дати отримувач виплат не матиме рахунку, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня здійснюватиметься через поточний рахунок в одному із банків, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

Щоправда, змінити уповноважений банк можна буде у будь-який час.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар