Понівечена могила у Гаврилівцях: вандалізм чи прикра випадковість?

Днями до редакції завітав житель села Гаврилівці Жванецької сільської ради ОТГ Анатолій Козловцев, аби розповісти про прикрий випадок, що стався на старому кладовищі.

– У провідну неділю, 15 квітня, я прийшов на цвинтар, аби провідати могили своїх прабабусі й прадіда. Яким же було моє здивування й обурення, коли я навіть не міг знайти місця поховання, за яким доглядав багато десятків років, – розповідає Анатолій Васильович. – Ні хреста, ні надгробка не було на місці. А перед тим на цьому кладовищі проводилися роботи з розчищення території від дерев. Я побачив, що через могилу моїх предків зробили дорогу, а від хреста залишилися лише уламки. Поламаний надгробок уже після тривалих пошуків було знайдено в канаві…

Наступного дня ми з родиною знову пішли на кладовище, сподіваючись знайти хрест з могили. Ходили довго, заглядали під кожну купу гілля, але так нічого й не знайшли. Почало вже вечоріти й ми рушили до виходу. І тут натрапили на купу спаленого сміття. Придивилися й побачили закиданий гіллям поламаний хрест, який лежав аж у трьохстах метрах від могили. Як можна було таке зробити, адже не всі могили на старому кладовищі закинуті, є ще люди, які приходять сюди доглядати місця поховань своїх предків?.. До того ж, цьогоріч на свято Петра й Павла виповнюється 100 років від дня смерті моєї прабабці, й ми всією родиною збиралися запросити священика та відзначити цю дату. Тому я звернувся до сільського голови із заявою про цей акт вандалізму на кладовищі та намагався дізнатися, з чиєї вини це сталося. Також я подав відповідну заяву до правоохоронних органів. Після цього до мене зателефонував один із чоловіків, які розчищали територію цвинтаря від старих дерев, і пообіцяв відновити пам’ятник за три тижні, – каже Анатолій Козловцев.

За коментарем з цього приводу ми звернулися до сільського голови Жванецької ОТГ Тетяни Криворучко.

– У Гаврилівцях дійсно дуже захаращене старе кладовище, на якому росли десятиметрові акації, – зазначає Тетяна Володимирівна. — Попередніми роками проводилися суботники з розчищення та благоустрою цвинтаря, та на них приходили всього 5-6 осіб. Ніхто не хотів цим займатися, а коштів на те, аби найняти відповідних працівників, не було. А цьогоріч до нас звернулися люди, які запропонували зрізати дерева, а за це взяти дрова собі, бо ж зрозуміло, що «за просто так» ніхто працювати не буде. Більшість жителів села пристала на цю пропозицію. До слова, самотнім мешканцям Гавриловець також запропонували завезти дрова, але погодилися на це лише декілька осіб. Загалом люди залишилися задоволені зробленим, адже на цьому місці були майже суцільні хащі. А те, що стався такий прикрий випадок, то, погодьтеся, у житті всяке буває. До того ж, хлопці не відмовляються загладити свою помилку. Наскільки я знаю, вони вже навіть виготовили новий пам’ятник і незабаром його встановлять.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар