ПОДАВ АКОРД БАЯН…

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

«Злетіли руки плавно. І він нараз ожив й мелодію повів…» – так образно малює подільський поет Володимир Костюк, в минулому співак, виступ народного хору ветеранів «Вечірні зорі» ім. Антона Малика, яким беззмінно керує протягом 16 років незрівнянна в майстерності хормейстер Ольга ПІДГОРОДЕЦЬКА.

В особі цієї вродливої жінки переплелось розмаїття талантів баяніста, співачки, поетеси, композитора. Одержима піснею, як «невмирущою джерельною красою людського духу», служить їй бездоганно, безкорисно і чисто.

Маестро продовжує пропагувати серед подолян – дітей шкільного віку, студентів, пенсіонерів – пісню, як донора фізичного і духовного здоров’я нації.

Українці! Нація мудрих, працьовитих, красивих й мирних людей. То ж чи не заслуга і пісні, в тому числі, що ми є такими. І вклад нашої Ольги Корніївни в державницьку місію досить вагомий, бо своїм даром вона щиро ділиться з кожним хористом, цінуючи і рахуючись з його індивідуальними вокальними особливостями.

Співочий колектив «зорян», так називають нас у громаді, став для Ольги Підгородецької другою сім’єю, сестрами та братами по духу. Репетиції – чергове свято, де зникає сірість буденності, а люди поважного віку заряджаються бадьорістю й оптимізмом. Ось як стверджує цю думку наш прекрасний тенор, в молодості моряк, педагог-історик за професією, поет В. Бурнов:

«Вечірні зорі» – ти наша Альма-Матер.
Народний хор, в тобі черпаємо енергію душі.
Народний хор, ти дав нам Музу щастя.
Народний хор, ти – радість нової весни.

Отже, привчати людей до хорового співу – це висока громадянська місія. Співати хором – це завжди Молитва, яка забезпечує мир душі, бадьорість. А відтак хор – беззаперечний інструмент удосконалення нації, стимул її мирних і світлих перспектив.

Наразі готуємося до традиційного фестивалю «Слава», приуроченого Дню ветерана.

Сотні пісень з доробку композиторів-класиків і сьогодення відпрацьовані й озвучені на концертних майданчиках міста, району та області, сприйняті багаточисленною публікою подолян.

Твори класиків зробили честь нашим концертним програмам, а ще гарно сприймаються слухачами власні твори Ольги Підгородецької: «Вальс ветеранів», «Гімн ветеранам Кам’янеччини», «Ода Кам’янцю». То ж одна із пісень репертуару нашого керівника особливо сильна закликом:

Співай же, наш друже,
Бо пісня врятує від сірості світ.
Це щастя і радості вісник.
Душі це відвертий політ!

Всю багатогранність доброго, милого українства увібрала в себе наш художній керівник.

А хто ж ми, її «зоряни»? Із задоволенням називаємо їх. Голосочки, як дзвіночки-сопрано. Грудні, м’які і виразні альти. Світлі, з приємним тембром тенори. Красиві, насичені і звучні баритони й баси. Тож усе це багатство об’єднала одна любов на все життя – Пісня.

Катерина МАМЧУР, учасник хору «Вечірні зорі», ведуча концертних програм.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар