Дрони стали нашими «очима»

Автор: | Опубліковано Війна, Суспільство Немає коментарів

З перших днів повномасштабного вторгнення росіян в Україну, депутат Кам’янець-Подільської районної ради, викладач Віктор ЯРЕМЧУК, як і тисячі інших кам’янчан, відразу ж прибув до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки, аби поповнити лави Збройних Сил України. Віктор Петрович не зміг стояти осторонь, і з березня 2022 року, не вагаючись, добровольцем став на захист рідної землі.
– До мене зателефонували, – пригадує той день військовий, – на збори дали 3 години. За пару тижнів наша частина вже вела бойові дії на Донеччині, поблизу Вугледара.


Нещодавно підполковник Віктор Яремчук прибув додому у короткотермінову відпустку. Тут на нього чекала приємна несподіванка – Почесна грамота Верховної Ради України, яку вручили голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич та його заступник Микола Жоган.
– Батько, вчитель і захисник – Віктор Петрович своїм досвідом, своїм прикладом показує нашому поколінню, що таке справжній патріот, – відзначив під час вручення голова. – Дякуємо, друже, за мужність, свідомість, патріотизм і любов до рідної країни.
Про свої фронтові будні Віктор Яремчук не дуже любить розповідати. Нині він разом зі своїми побратимами відбивають атаки ворога на Куп’янському напрямку. Російські окупанти ніколи не полишали намірів відвоювати втрачені під час контрнаступу Збройних Сил України території на Харківщині.

 

– Наступ росіян на цьому відрізку триває вже майже два роки – ще із лютого 2022-го, – каже Віктор Петрович, – але ми не збираємося відступати із відвойованої території. Для ворога це логістично важливий напрям. Тому щодня він не припиняє завдавати ударів: КАби, ФАБи, артилерія, РСЗВ, дрони – рашисти застосовують на Куп’янщині весь арсенал зброї, підтягують війська.
– Від початку повномасштабної війни, що змінилося у стратегії ворога?
– Зникла їхня зухвалість. Нині ворог звертає більше уваги на підготовку до бойових операцій, став обачнішим.
– А як Вам наміри кремля до кінця березня 2024 року повністю захопити Донбас і частину Харківської області до річки Оскіл, аби зробити своєрідний «подарунок» до президентських виборів?
– Вони вже планували парад у Києві провести за 3 дні. Нині йде війна з використанням цифрових технологій. Радіоелектронна розвідка дає нашим бійцям змогу зібрати інформацію, оцінити сили противника, наперед розсекретити їхні наміри. Нам би ще «Мавіків», БПЛА (безпілотні літальні апарати) не завадило. Нині невеликі розвідувальні дрони стали нашими «очима», але «живуть» вони на фронті недовго. Тому наші військові потребують безперервного постачання такими засобами.
– Якої допомоги очікуєте від нас – з тилу? Тут, у порівнянні з лінією фронту, нам все ж таки набагато краще.
– А кому сьогодні легко? У тилу теж не солодко. Важко родинам, які чекають батьків, чоловіків, синів і дочок з фронту. Кожен робить свою справу. Хтось працює, сплачує податки, волонтерить, кожен намагається донести свою частку до спільної мети. Ми всі націлені на Перемогу. Хочу побажати усім здоров’я, терпіння і якнайшвидшої нашої Перемоги.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар