ЯК ІВАНА КУПАЛА В ОРИНИНІ СВЯТКУВАЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Нещодавно околиця оринина біля відпочинкового комплексу «перевесло» грала і співала.

У гості на свято Івана Купала туди з’їхалося чимало представників інших громад Кам’янеччини, делегація із Польщі, творчі колективи Хмельниччини. Можна сказати, що святкове дійство стало своєрідним звітним концертом.

У святі взяли участь народний вокальний гурт «Краяни» (с.Оринин), зразковий хореографічний колектив «Едельвейс» (с.Гуків), народний фольклорний колектив «Забавні кумасі» (смт Деражня), народний фольклорний ансамбль «Любов плюс» (с.Привороття), танцювальний колектив «Екстрім» (с.Оринин), народний фольклорно-етнографічний колектив «Трудівниця» (смт Стара Ушиця), народний фольклорний ансамбль «Ніверчанка» (с.Ніверка), народний жіночий вокальний ансамбль «Фурманчанка» (с.Фурманівка), вокальний колектив «Подільський передзвін» (с.Смотрич), гурт «Надія» (с.Ріпинці), ансамбль естрадної пісні «Зорепад» (смт Чемерівці). Сольно перед жителями і гостями Орининської сільської ради виступили Віктор Варяниця, Олег Романов, Наталія Кошелєва і Олена Морозова. Присутні змогли насолодитися і музикою гурту «Музичний стандарт» (м. Кам’янець-Подільський).

Не обійшлося і без пускання на воду вінків, водіння хороводів, розпалювання багаття… За народними переказами саме у купальську ніч на коротку мить розквітає папороть. А той, хто знайде її квітку, буде щасливим.

Ну і як тут не згадати місце проведення – базу відпочинку «Перевесло». Сільський колорит і навколишні природні краєвиди додали свою родзинку в святкування. Проте головною подією стало підписання договору про співробітництво між Кам’янець-Подільською районною радою та Глоговським повітом (Польща). Цю почесню місію здійснив голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, а з польської сторони – староста Глоговського повіту Ярослав Дудков’як.

– Підписана угода дасть можливість співпрацювати нашим територіальним громадам з гмінами Глоговського повіту, – прокоментував подію Михайло Сімашкевич. – Поїхати в Польщу, подивитися, як там працюється та живеться, показати свої можливості. Завдяки цьому можна багато що отримати в позитив, і це дасть поштовх розвитку громадам. Наприклад, у минулому завдяки допомозі пана Ярослава наші діти, хворі на церебральний параліч, пройшли курс лікування в Польщі.

Віриться, що започаткована справа принесе позитивні результати обом сторонам. І ця угода стане вдалим початком у розширенні взаємоспівпраці з іншими громадами як України, так і закордону.

А тим часом бажаючих долучитися до святкування прибуло чимало. Люди змогли помилуватись виступами творчих колективів, взяти участь у різноманітних конкурсах, відпочити від буденних турбот та повеселитись на чудовому святі.

– Хто б що не казав, але українські традиції, наш фольклор і обряди – це те, що об’єднує, що дає заряд неймовірної енергії, – впевнений господар дійства – голова Орининської сільської ради Іван Романчук. – І ті, хто був на святі, я вірю, точно це відчули.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар