ШТОВХАНИНА, КРИКИ, ЗВИНУВАЧЕННЯ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Вкотре довелося спостерігати черговий зрив засідання 16 сесії міськради, яка триває вже четвертий місяць. Цього разу причиною таких дій стало все те ж протистояння між міським головою Михайлом Посітком та опозиційним депутатським об’єднанням «Ми Кам’янчани», а ще масла у вогонь підляла відставка генерального директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука і призначення на його місце Олександра Похилка.

МІСЬКОГО ГОЛОВУ НЕ ПРОПУСТИЛИ

Нагадаємо передісторію. 31 грудня Михайло Посітко разом зі своїми прихильниками приїхав до комунальників, аби представити призначеного ним нового очільника КП «Міськтепловоденергія». Але вони так і не змогли потрапити в адміністративне приміщення. Охорона не пустила, тож довелося викликати поліцію. Згодом прибули на підприємство опозиційні міські депутати з групи «Ми Кам’янчани» на чолі з Сергієм Самсонюком, який представився виконуючим обов’язки генерального директора, і фактично разом випровадили міського голову з прихильниками, мотивуючи це тим, що на підприємстві нема працівників, а Валерій Григорович фактично й далі залишається керівником, бо наразі він перебуває на лікарняному. За словами Сергія Івановича, рішення ж про звільнення колишнього і призначення нового керівника є незаконним, оскільки було здійснене з порушеннями, які будуть розглядатися в суді 6 січня.

БУЛО НЕ ДО БЮДЖЕТУ

Отож, 4 січня відбулася чергова спроба продовжити пленарне засідання. Депутатів під будинком мерії зустрічали два мікроавтобуси поліції особливого призначення. Як згодом виявилося, недаремно. Бо цього разу сесія була настільки емоційною, що про якийсь конструктив говорити годі.

В сесійну залу прийшли працівники КП «Міськтепловоденергія», аби підтримати Валерія Гордійчука, були і їхні опоненти – прихильники політичної партії ВО «Свобода» і міського голови Михайла Посітка. В залі було гамірно. Тон в основному задавала відома громадська діячка і помічниця депутата Сергія Самсонюка Вікторія Кохановська.

Сам же міський депутат у своєму виступі звинуватив Михайла Посітка та призначеного ним керівника Олександра Похилка в спробі рейдерського захоплення КП «Міськтепловоденергія». Стосовно ж Олександра Леонідовича, то Сергій Самсонюк стверджує, що новопризначений керівник, будучи у 2006 році призначений на посаду заступника голови правління ВАТ «Сумиобленерго», притягувався до кримінальної відповідальності за ч.2. ст. 191 ККУ («Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання») за відчуження майна підприємства. Також Олександр Похилко, за його словами, перебуваючи на керівних посадах, своєю діяльністю завдав збитки підприємствам «Зоря-Машпроект» та Калуській ТЕЦ-Нова.

У свою чергу міський голова зачитав заяву до правоохоронних органів про недопуск його як міського голови на територію комунального підприємства, яке належить Кам’янець-Подільській громаді, та з вимогою розібратись в тому, що відбувається в КП «Міськтепловоденергія». Що ж до порушень у призначені ним керівника, пообіцяв усе разом з ним спростувати пізніше, але зазначив, що Олександр Похилко пройшов спецперевірку.

Ще раз пояснив Михайло Посітко й мотиви свого рішення про відставку генерального директора. За його словами, серед основних – це близько 200 млн грн заборгованості по кредитах, зарплаті працівникам і за енергоносії. На що заступник генерального директора з економічних і правових питань КП «Міськтепловоденергія» і міський депутат від фракції «Рідне місто» Світлана Лень відповіла, що заборгованість, яка склалась, це не зовсім вина підприємства, а переважно зовнішні обставини, які були не на їх користь. Керівництво за першої можливості намагатиметься її погасити.

Виступили й представники від трудового колективу комунального підприємства. Зокрема голова профспілки КП «Міськтепловоденергія» Ольга Бондар заявила, що працівники приймуть відставку і призначення нового керівника тільки в законний спосіб.

БЕЗ СТУСАНІВ НЕ ОБІЙШЛОСЯ

Що ж стосується бюджетних питань, то міські обранці від опозиції знову провалили їх розгляд в порядку денному, оскільки не були виконані висунуті ними умови. Погодились вони тільки на затвердження програм, які стосуються освіти і медичного забезпечення. На це Михайло Посітко відповів, що немає сенсу приймати декілька програм і знову відправив сесію на перерву, не повідомивши дати наступного засідання.

Проте на цьому події в приміщенні міськради не закінчились. Громадська активістка Вікторія Кохановська намагалася проникнути в кабінет до міського голови, але їй та її чоловікові, який теж був на засіданні, завадили це зробити прихильники ВО «Свобода». У результаті сталася штовханина між свободівцями і окремими міськими депутатами-опозиціонерами, що підійшли. Втрутитися і навести порядок довелося правоохоронцям.

Отож, розкол і конфлікти в міській раді поглиблюються. Тому стає все більш очевидно, що через це управління містом перебуває в кризі, виходу з якої поки що не видно.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар