ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ…

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Після декількох погоджувальних рад у п’ятницю, 26 листопада, і середу, 1 грудня, 16 сесія Кам’янець-Подільської міської ради (розпочалася 23 вересня) продовжила свою роботу. Головними питаннями на порядку денному був розподіл 33 мільйонів гривень надходжень від перевиконання міського бюджету. Не дивлячись на те, що в депутатів було два тижні на узгодження питань, вони так і не дійшли згоди, куди спрямувати ці кошти. Опозиція в особі депутатської групи «Ми Кам’янчани» і депутатської фракції «Слуга народу» погодились, за невеликим виключенням, виділяти гроші тільки на погашення боргів із заробітної плати комунальним закладам і підприємствам та оплату їх послуг.

Першого дня за понад 3 години роботи міська рада спромоглася лише затвердити програми, в межах яких передбачено фінансування зарплати і комуналки, а інший час народні обранці з’ясовували між собою, чи дійсно потрібні комунальним підприємствам заявлені кошти, при цьому постійно вдаючись до взаємних звинувачень і образ. Зокрема, опозиція звинуватила представників ВО «Свободи» і міського голову Михайла Посітка, що вони поза конкурсом влаштували багатьох членів своєї партії на посади в міську раду та комунальні підприємства міста. Також не повезло КП «Спецкомунтранс», опозиційні депутати не затвердили програму фінансової допомоги підприємству, аргументуючи це тим, що не зовсім прозоро складений фінансовий план, на що підуть виділені кошти. І хоч в середу, на наступному засіданні, його новий директор і за сумісництвом депутат міської ради від ВО «Свобода» Олеся Понятовська представила детальні розрахунки, депутати так і не повернулися до цього питання.

У ході роботи сесії все-таки вдалося погодити зміни до бюджету стосовно виплат зарплат і розрахунків за надання комунальних послуг. Крім цього, були виділені гроші на облаштування додаткової кисневої станції та придбання дизельного генератора для міської лікарні і затверджена передача двох спеціалізованих санітарних автомобілів місту. Затвердили, щоправда не одразу, і спрямували 5 млн гривень фінансової підтримки КП «Міськтепловоденергія». Проте депутати не змогли домовитись щодо виділення коштів на підтримку КП «Комбінат благоустрою» і замість запропонованих 1,4 млн грн, дали тільки 1 млн. І знову ж таки не обійшлося без суперечок. Опозиція стверджувала, що не впевнена, що кошти підуть виключно на зарплати, тоді як прихильники міського голови наполягали на тому, якщо підприємство не отримає всю суму, то заборгованості із виплатою зарплати не оминути. Врешті міські обранці домовились повернутись до цього питання пізніше. Також не було згоди і в подальшому обговоренні, тому міський голова Михайло Посітко на завершення знову оголосив перерву не невизначений термін, а в четвер зібрав погоджувальну раду з голів фракцій міської ради.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар