НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ, АЛЕ НЕ БЕЗ ХЛІБА

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Світ не без добрих людей – цей вислів завжди давав надію багатьом у нашій країні, хто опинився у складних життєвих обставинах. Актуальним він залишається і сьогодні, коли хвилі пандемії привели до скорочення робочих місць в Україні і повернення заробітчан із-за кордону. 

Тому за останній час число тих, хто потребує допомоги, значно зросло. Це сім’ї, які залишилися без роботи, люди похилого віку, безпритульні, інваліди. Саме на них розрахований міні-грант Львівської освітньої фундації, що видається на організацію роботи безконтактної благодійної кухні і конкурс, на який священик Української Греко-Католицької Церкви, настоятель храму Перенесення мощів святого Миколая, що у селі Жванець, отець Тарасій разом зі своїми однодумцями – парафіянами подавався і виграв. Завдяки чому протягом п’яти тижнів у понеділок та п’ятницю в селах Гаврилівці і Жванець діятиме акція «БЛАГОДІЙНА КУХНЯ».

Звісно, усе це неможливо було б без підтримки Жванецької об’єднаної громади, а також спонсорів: Жванецької хлібопекарні і ТМ «Тарасівські ковбаси», які надали хліб і м’ясні вироби. Особливо подяку потрібно висловити сім’ї підприємців, фермерів з села Гаврилівці Віталію і Аллі Богачикам, які надали приміщення та допомагали по мірі своїх сил в організації події. За умовами гранту, який складає 25 тисяч гривень, 70% від цієї суми благодійники витратили на придбання кухонного інвентаря і дообладнання кухні на території сільгосппідприємства аграріїв Богачиків.
І ось у понеділок, 20 липня, після ретельної підготовки благодійна кухня відкрила свої двері для всіх потребуючих.

На початок було приготовлено 50 обідів, які організатори розділили приблизно порівну – для жителів Гавриловець і Жванця. Потрібно додати, що за карантинних умов як такого спільного прийому їжі не було, а людям роздавали підготовлені пакунки. Неоціненну допомогу в їх роздачі надали соціальні працівники Жванецької ОТГ, зокрема Міла Фугело з Гавриловець. Вони проінформували потребуючих і рознесли їжу тим, хто з якихось причин не зміг прийти за нею. Крім того, завдяки волонтерам, які долучились до акції, а серед них багато парафіян жванецького храму, приготування і роздача їжі не зайняли багато часу.
Коментуючи початок благодійних обідів, отець Тарасій закликав приєднуватись до благочинної справи підприємців і небайдужих людей.
– Якщо усе піде добре, – каже отець Тарасій, – то Львівська освітня фундація продовжить з нами співпрацю, а отже зможемо і надалі готувати обіди для незаможних.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар