ДО ЗИМИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ГОТУЮТЬСЯ, КАЖУТЬ У МІСЬКРАДІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Нещодавно в приміщенні Кам’янець-Подільської міської ради відбувся брифінг, присвячений підготовці громади до зими. Розповіли присутнім що було уже зроблено і що планується зробити в цьому напрямку начальник міського управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов, начальник управління освіти і науки міськради Сергій Мельник, заступник директора департаменту ЖКГ міськради Олександр Боднар і заступниця генерального директора КП «Міськтепловоденергія» з економічних та правових питань Світлана Лень.

Головною особливістю цьогорічної підготовки до осінньо-зимового періоду, підкреслювали всі виступаючи, є те, що вона відбувається в умовах повномасштабної війни з росією, а тому існує реальна загроза з боку ворога щодо ураження міста. Отож наразі перед міською владою стоїть подвійне завдання, підготовитись до зими і, наскільки це можливо, бути готовим до надзвичайних ситуацій, пов’язаних війною. Найперше до чого ми повинні бути готовими, то це перебої з газопостачанням, електрикою, опаленням і водою. Важливим є також вироблення процедур оперативної ліквідації наслідків можливих руйнувань. Над всіма цими завданнями, за словами Юрія Крилова, в місті активно працюють. Закуплено додатково паливно-мастильні матеріали, дизельні і теплогенератори, печі опалювання, ємності для зберігання палива тощо. Опрацьовуються протоколи реагування на різноманітні надзвичайні ситуації. Вже є в наявності додаткові засоби для проведення аварійно-рятувальних робіт і ліквідації наслідків ураження. У разі зникнення струму в місті запустять генератори, які будуть забезпечувати світлом соціальні заклади, перш за все лікарні, а вода для жителів міста подаватиметься з артезіанських свердловин. Якщо ж зникне газ, розповіла Світлана Лень, то опалення здійснюватиметься за допомогою твердопаливних котлів, запасів палива для яких її підприємство зробило на цілий місяць. Правда, температура тоді в будинках з центральним опаленням буде нижчою. Тим не менш, це дасть можливість зберегти опалювальну систему Кам’янця і подати містянам хоч якесь тепло, поки будуть ліквідовуватись наслідки ймовірних руйнувань.

Також Світлана Олександрівна запевнила, що всі підготовчі заходи до опалювального сезону будуть завершені до 23 вересня. Укладено і договір з «НафтогазТрейдинг» про постачання газу до 31 березня 2023 року. Цього року, за її словам, тарифи на тепло і воду не збільшуватимуться. Та залишаються борги населення перед КП «Міськтепловоленергія» у розмірі 69 млн гривень, які заступниця директора підприємства закликала містян погасити. Крім того 151 млн гривень підприємству винна держава, з них 91 млн – це різниця в тарифах. Саме за ці кошти, які держава має повернути, надіються на підприємстві придбати газ.

У свою чергу Олександр Бондар повідомив, що на момент проведення прес-конференції з 630 багатоквартирних будинків про свою готовність до зими заявили управлінці 573 будинків. Тому в найближчому часі від міської ради плануються додаткові перевірки стану готовності кам’янецьких багатоквартирок. Також не бояться увійти в опалювальний сезон комунальні підприємства міста: спеціальна техніка відремонтована і на ходу, місто придбало 5 тисяч тон дизельного палива і 1,5 тисячі тон бензину, є достатні запаси солі і відсіву для посипання вулиць взимку.

Наостанок Юрій Мельник запевнив, що міська галузь освіти в цілому теж підготувалася до зимового періоду, і якщо не буде якихось непередбачуваних випадків, то навчальні заклади будуть працювати. Наразі, повідомив голова міської освіти, школи в місті заповнені на 70%.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар