ДО СТАРОВИННОГО КАМ’ЯНЦЯ З ЮЛЕЮ ГИЦИНОЮ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Кам’янець-Подільський – місто туристичне. Саме так сприймають приїжджі наше місто останніх 10-15 років. Можна багато сперечатись, чи виправдано було керівництву міста у свій час зробити акцент на туристичній галузі, але як би там не було, «квітці на камені» є що показати. Чудові історичні пам’ятки ХVI – XVIII століть, багаті колекції міських музеїв, вражаючі навколишні краєвиди і, звісно, Стара фортеця – перлина спадщини, яка нам залишилась від предків. Тут уже є чудова туристична інфраструктура із затишними готелями, гостинними ресторанами і кафе. За один день можна не тільки оглянути Старе місто і нашу фортецю, але й з’їздити в сусідній Хотин, який теж має чим похвалитись. А ще різноманітні заходи і фестивалі, які постійно відбувались у Кам’янці за вікопомних часів.

Загалом туризм став тим місцем, де бурхливо розвивається кам’янецький малий і середній бізнес, а молоді і талановиті люди можуть знайти собі заробіток і створити робочі місця для інших, що дуже важливо у час, коли багато українців змушені виїжджати за кордон у пошуках кращої долі. Однією з таких творчих і винахідливих кам’янчанок є костюмер і туристичний гід Юлія Гицина.

Дівчина вирішила поєднати два своїх захоплення – пошиття одягу та інтерес до старовини. За словами пані Юлії, вона цим ремеслом – пошиттям старовинного одягу, зацікавилася після того, як разом з чоловіком їздила по фестивалях Західної України проводити тренінги зі стрільби з луку і арбалету. Спочатку Юлія вирішила шити стародавні костюми для рольовиків, які беруть участь у багаточисельних кам’янецьких фестивалях історичної реконструкції, але учасники, зазвичай, уже були забезпечені відповідним одягом і знаряддям. Не розгубившись, наша героїня вирішила здавати пошите нею вбрання в оренду кам’янчанам і гостям міста для фотосесій, освідчень, ювілеїв, весіль і костюмованих вечірок або просто для прогулянок Старим містом. За словами самої Юлії, оточуючі дуже скептично ставилися до її нового захоплення, вважаючи його тимчасовим, що не принесе якогось сталого прибутку. Але любов до своєї роботи і наполегливість зробили своє, і тепер носіння старовинних костюмів стає однією з фішок туристичного Кам’янця поряд з поїданням равликів і переправою через каньйон на мотузках.

Крім оренди костюмів, пані Юлія активно сама їх носить: в образі середньовічної дами чи польської шляхтянки сімнадцятого сторіччя вона проводить екскурсії історичними пам’ятками нашого міста, показує Стару фортецю, музеї, і все для того, щоб відвідувачі відчули дух нашого міста, його неповторний колорит і смак історії… Так що нашому читачу, який часто буває у Старому місті, неважко упізнати Юлію Гицину за роботою туристичного гіда, вона одразу впадає у вічі. Іноді екскурсанти самі погоджуються одягнути костюм, аби заглибитись у невимовну атмосферу старого Кам’янця.

– Які ж найбільше костюми користуються популярністю? – запитую майстриню.

– Звісно, замовники надають перевагу костюмам аристократії і коронованим особам, хоча в мене є різні – одяг селян, ремісників, міщан, монахів. А що стосується епохи, то більше вподобань викликає XVII – XVIII століття, коли вбрання вищих верств стали особливо розкішними і яскравими. Проте є такі, яким подобається середньовіччя. Більше люблять наряджатися жінки, а чоловіки якщо і погоджуються, то тільки щоб догодити своїм прекрасним половинкам. Усі мої костюми виготовлені з натуральних матеріалів, надаються на прокат на 24 години і після повернення обов’язково перуться. Якщо є якісь пошкодження, то замовник повинен відшкодувати збиток, – розповідає Юлія.

– Зараз, – ділиться майстриня, – у зв’язку з пандемією трохи збавила темпи – замовлень на екскурсії стало менше. Але нема лиха без добра – більше зосередилася на пошитті костюмів. Буває й таке, що мої майбутні костюми мені приходять навіть уві сні.

– Що ще, окрім можливості займатись улюбленою справою, вас надихає? – цікавлюсь у Юлії.

– Завжди приємно, коли молода людина освідчується своїй коханій у твоїх костюмах, і ти усвідомлюєш, що долучилася до створення нової сім’ї, або коли бачиш позитивні емоції у своїх клієнтів від перевтілення у персонажів минулих епох. Це прекрасно!

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар