Михайло ПОСІТКО: «Буду відстоювати позицію в суді. Маю достатньо аргументів»

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Нещодавно в соцмережах з’явилася інформація, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) стосовно міського голови Кам’янця-Подільського Михайла Посітка склало протокол за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП. НАЗК встановило, що Михайло Посітко на сесійному засіданні міської ради брав участь у голосуванні щодо кадрових призначень особи, яка здійснила добровільні внески до його виборчого фонду під час виборів Кам’янець-Подільського міського голови у 2020 році. Крім того, він ухвалив рішення щодо встановлення їй максимально можливого розміру надбавки за високі досягнення у праці, а також визначав розмір щомісячного преміювання.

 

Із відповіддю міський голова не забарився і на своїй сторінці в соцмережі написав: «Категорично не згідний з висновками в протоколі НАЗК, де з мене намагаються зробити корупціонера, за те, що призначив Шелепницьку І.П., нібито за «винагороду» у розмірі п’ять тисяч гривень, які були внесені в офіційний добровільний виборчий фонд в 2020 році».
А вже пізніше з цього приводу відбувся брифінг для засобів масової інформації, де Михайло Володимирович розкрив передумови виникнення цього протоколу. За його словами, питання пов’язане з тим, що дійсно у 2020 році, під час передвиборчих перегонів, у виборчий фонд кандидата на посаду міського голови Михайла Посітка офіційно було внесено добровільну суму в розмірі 5020 грн. «На думку НАЗК, саме ця сума коштів спонукала мене призначити Ірину Шелепницьку секретарем міської ради, – зазначив Володимир Посітко. – Ця інформація стала предметом складання НАЗК відповідного протоколу».
Що ж до щомісячного преміювання та надбавок Ірині Петрівні, то як сказав голова: «Це є невід’ємною частиною заробітної платні службовцям органів місцевого самоврядування. Адже кожен службовець відповідно до закону має право на отримання цих грошових надбавок. І ці надбавки, які були виплачені Шелепницькій Ірині Петрівні, вони в загальних розмірах бюджетів 2022-23 років ні більше, ні менше не відрізняться від виплат інших працівників органу місцевого самоврядування».
Що ж саме спонукало, що ця ситуація потрапила на розгляд в НАЗК? Міський голова вважає, що історія розпочалася ще з виборів секретаря міськради, коли: «З мого боку як міського голови, були спроби призначити моїх заступників, секретаріат, старост. На жаль, депутати не підтримали відповідні рішення, тож згідно із законом, черга вносити свої кандидатури дійшла до депутатів міської ради. Від них надійшла пропозиція обрати секретарем Самсонюка Сергія Івановича. Користуючись своїм правом, я ветував це рішення. Тож, напевно, цей депутат образився, і тому саме за його підписом було спрямоване звернення до НАЗК, де він вбачав у моїх діях певні правопорушення.
Вважаю, що НАЗК доволі таки формально підійшло до розгляду цього питання, опираючись лише на звернення цього депутата міськради, при цьому не взявши в мене жодних пояснень щодо моїх мотивів внесення кандидатури Шелепницької І.П. І ще раз хочу сказати, що я не призначаю секретаря міської ради, а це є рішення сесії міськради, шляхом таємного депутатського голосування…
Тому позицію НАЗК вважаю однобокою, і сам факт складання протоколу ще не є визнанням винуватості особи. Винуватість особи визначається лише за рішенням суду».
Тож свою позицію Михайло Посітко збирається відстоювати у суді. «Ми маємо достатньо аргументів та сформували свою позицію з депутатським корпусом щодо призначення відповідної кандидатури Ірини Шелепницької. У судовому засіданні будемо доводити свою правоту, – зазначив Михайло Посітко. – Вважаю, що ость такі інформаційні відволікання від основної роботи не на часі. Коли закінчиться війна, коли будуть призначені чергові чи позачергові місцеві вибори, тоді потрібно політичним партіям чи кандидатам змагатися хто кращий і доводити свої програми. А зараз, під час війни, потрібно в першу чергу здолати нашого спільного ворога».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар