НЕ ТОЙ ХЛІБ, ЩО В ПОЛІ, А ТОЙ, ЩО В КОМОРІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Краще про нинішні жнива, ніж стверджує народна мудрість, і не скажеш. А загалом непоганий вдався врожай зернових на полях Кам’янеччини.

Хлібороби, радіючи достатній кількості вологи у ґрунті, плекали надію, що зберуть збіжжя, яке дасть змогу і з пайовиками гідно розрахуватись, і кредити погасити, й на розвиток господарств отримати доволі коштів. Але якщо попередніми роками, нарікаючи на спекотну погоду, просили у неба дощу, то тепер здебільшого благали: досить лити, жнива почались…

– Проте нам вдалось, як то кажуть, між його струменями попрацювати і заготовити корми для худоби на зиму, – каже керівник філії «Кам’янець-Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН» Сергій Богачик. – Так, заклали 1000 тонн сінажу, припасли майже 80 тонн сіна. Що стосується зернових, то вже впорали 382 га озимого ячменю, якого на круг збирали по 57 цнт. Розпочали збір озимої пшениці, середня урожайність її 55 ц/га, озимого ріпаку збираємо по 32 ц/га.

Що ж до прогнозованого врожаю, Віктор Сергійович не береться наперед рахувати, каже: «Все зберемо, тоді й підрахуємо».

Не поспішають з прогнозами й інші аграрії Кам’янеччини. Однак, як показують оперативні дані Міністерства агрополітики та продовольства України, Хмельниччина на початку збирання зернових має найвищу середню урожайність озимої пшениці – 56,7 ц/га, тоді як в загальному по Україні вона складає 41,1 ц/га.

Гарні види на врожай мають і аграрії Кам’янеччини. Так, за інформацією головного спеціаліста відділу доходів та соціально-економічного розвитку району управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Ірини Коваль станом на 21 липня найбільше на круг озимої пшениці (по 72 цнт) збирають у ПП «Аграрна компанія-2004». Із 92 га намолотили 660 тонн. У ТОВ «Фірма «Династія» з 80 га озимої пшениці намолотили 520 т при середній урожайності 65 ц/га. В ПП «Калинський ключ» з 10 га зібрали 64 тонни. Також у цьому господарстві непогано зародив і горох. Його середня врожайність – 46 ц/га. Цієї культури тут намолотили 46 т із 10 га. По 46,5 ц/га гороху збирають у ТОВ «Козацька Долина 2006» с.Вихрівка (впорали 10 га). В СВК «ЛЕТАВА» з 60 га зібрали 114 т гороху при урожайності 38 ц/га. Із такої ж площі летавчани намолотили 317 тонн ярого ячменю при урожайності 53 ц/га. Озимого ріпаку там зібрали 605 т (250 га) при урожайності 24,2 ц/га.

Найкраще озимий ріпак зародив у СТзОВ «Гарант», його на круг збирають по 64,4 цнт. Всього господарство впорало 160 га і намолотило 1030 тонн. В СТзОВ ВФ «Гуменецьке» із 27 га озимого ячменю зібрали 135 т при урожайності 50 ц/га, в ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» з 92 га – 300 тонн при урожайності 33 ц/га.

Завершили збирати озимі ріпак та пшеницю (173 га та 280 га відповідно) аграрії ПП «Гринчуцьке».

Була б погода, впевнені хлібороби, а їхніх сил вистачить, аби дати лад засіяним на полях культурам та вчасно їх зібрати.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар