НАЯРМАРКУВАЛИ ПОНАД 97 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

13 травня у Кам’янці-Подільському на площі Польський ринок відбувся благодійний ярмарок. Ініціаторами заходу виступили Кам’янець-Подільська районна військова адміністрація, Кам’янець-Подільська районна рада, ГО «Демократична ініціатива» та ГО «Взаємодопомога «Ратуша». Головною метою заходу було зібрати кошти на унікальні дрони для наших військових.

Про них більш детально розповіла засновник і керівник ГО «Демократична ініціатива» та ГО «Взаємодопомога «Ратуша» Світлана Антонецька. За словами благодійниці, на відміну від простих дронів, які коштують 35-40 тисяч гривень, безпілотні апарати, які постачають нашим військовим ці громадські організації, більш потужні, набирають більшу висоту, можуть програмуватись на те, щоб виконувати завдання та повертатись на базу автономно, нести вантаж, та навіть будучи пошкодженими, повернутись на базу з одним двигуном. Однак коштують подібні зразки техніки набагато більше, ніж звичайні. Їхня вартість стартує від 7,5 тисячі євро, а найкращі – від 17 до 25 тисяч євро. Благодійники у співпраці із зарубіжними колегами зі США, Канади, Європи і навіть ОАЄ, а також за допомогою наших військових спеціалістів збирають їх, програмують і відправляють на передову безпосередньо для військових. За словами Світлани Антонецької, їм вдалося отримала 4 таких дрони, 2 з них уже підготували та відправили на фронт. Ярмарок якраз організовано задля того, аби зібрати кошти на ще один такий безпілотник.

У заході взяло участь багато підприємств міста та району. З привітальними словами до присутніх звернулися голова районної ради Михайло Сімашкевич і голова районної військової адміністрації Олександр Анур’єв. Очільники району відзначили грамотами волонтерів, які активно допомагають військовим і мирним мешканцям, які постраждали в результаті бойових дій. Крім того військові, надзвичайники і правоохоронці показали зразки техніки та засобів, якими вони користуються. Охочі могли скоштувати військової кухні і сфотографуватися разом з військовою собакою-сапером, який харизмою нічим не поступався знаменитому «Патрону».

Ярмарку також супроводжував концерт, в якому взяли участь співачка Наталія Валевська, батальйон гарного настрою «Поділля», який складається з учасників і лауреатів «Ліги сміху» та інших всеукраїнських співочих, гумористичних конкурсів і телевізійних проектів. Виступили і місцеві виконавці, зокрема «Лісапетний батальйон» з Гуківської громади, а також солісти Центру культури і мистецтв «Розмай».
Кульмінацією свята стало пригощання всіх охочих величезним тортом, де було написано «Слава ЗСУ!».

Подію прокоментував голова районної ради Михайло Сімашкевич. Він розповів, що з перших днів війни райрада активно включилась у волонтерську допомогу фронту і переселенцям. Завдяки міжнародній співпраці разом з кам’янецькими волонтерами вдалося налагодити у будівлі районної ради центр видачі гуманітарної допомоги. Так, у співробітництві з волонтерами, разом з Кам’янець-Подільською районною військовою адміністрацією і виникла ідея провести благодійний ярмарок, аби надати динаміки збору коштів для таких необхідних військовим літальних апаратів.

– Хтось, можливо, буде критикувати, що тут організували свято з музикою і розвагами. Але хочу їм сказати, що подібні акції проводяться по всій країні. І для підвищення моралі й бойового духу, недопущення розчарування й зневіри в суспільстві такі події, на мою думку, потрібні, – зазначив очільник Кам’янець-Подільської районної ради.

Завдяки благодійній ярмарці, за словами Михайла Сімашкевича, вдалося зібрати 97 тисяч 177 гривень, які точно не стануть зайвими для потреб наших захисників.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар