НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВПЕРШЕ ПЕРЕБУВАЄ ТОРГОВА МІСІЯ США

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

В Україні з робочим візитом перебуває Торгова делегація штату Юта (США). Завітали члени американської делегації й на Хмельниччину. І це не випадково. Цей візит є результатом домовленостей, які було досягнуто головою Хмельницької обласної ради Віолетою Лабазюк під час її робочої поїздки до штату Юта у минулому році.

Хоча гуманітарна допомога від американських благодійників надходила з перших днів повномасштабного вторгнення, проте активна фаза міжнародної співпраці між нашими регіонами розпочалася у вересні 2022 року під час відвідин головою обласної ради цього американського штату. Метою тоді було напрацювати перспективи щодо спільної волонтерської діяльності та надання посильної допомоги українцям, які наразі цього вкрай потребують.

Вже більше року на Хмельниччину з боку благодійників штату Юта систематично надходить гуманітарна допомога. Це і продукти харчування, і одяг та взуття, і засоби особистої гігієни, і медичне обладнання та ліки.

Американська делегація, яка сьогодні перебуває в Україні, має на меті налагодити плідні зв’язки між лідерами державного та приватного секторів Юти та України, особливо в оборонному та технологічному секторах, встановити ґрунтовні довгострокові зв’язки між громадянським суспільством і бізнес-спільнотами штату Юта та України, зокрема у сферах сільського господарства, альтернативної енергетики та інвестицій у нерухомість.

Також іноземці планують продовжити в нашій державі всі гуманітарні проєкти та налагодити тіснішу співпрацю між сильною некомерційною спільнотою штату Юта та місцевими організаціями.
Зустріч делегацій штату Юта та Хмельницької області відбулася сьогодні у стінах обласної ради. Крім керівництва області, на зустрічі були представники Хмельницького національного університету, IT кластеру, Агенції регіонального розвитку, Хмельницької торгово-промислової палати.

Під час спілкування сторони обговорили подальші шляхи реалізації спільних проєктів для підтримки родин ВПО, що проживають на Хмельниччині, військовослужбовців та розвитку економіки області у подальшому.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк від імені жителів Хмельниччини подякувала представникам американського штату Юта за всебічну підтримку українського народу та постійну допомогу.

Віолета Лабазюк зазначила: «Ми вдячні усім тим країнам, які допомагають в умовах неоголошеної російсько-української війни нашому регіону зокрема і державі в цілому боротися за свою незалежність. Приємно, що благодійні організації штату Юта змогли об’єднатися і направити багатомільйонну допомогу для 386 тисяч ВПО, які відвідали область транзитом, і для майже 86 тисяч переселенців, які наразі проживають на Хмельниччині, а також для наших захисників, які проходять лікування і реабілітацію у медичних закладах, і тих, хто зараз перебуває на передовій. Загалом сьогодні весь світ робить неоціненний внесок у Перемогу».

Сенатор штату Юта Стюарт Адамс у свою чергу наголосив, що американці відчувають біль українців та готові й надалі надавати посильну допомогу нашій державі. «Ми йдемо пліч-о-пліч з Україною і будемо з Україною до Перемоги та допомагатимемо їй економічно розвиватися, аби українці мали гідний рівень життя. Штат Юта і Хмельниччина – друзі!», – сказав він.

У рамках зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю і партнерство між Хмельницькою обласною радою і благодійною організацією «AUGUST MISSION» у сфері благодійної діяльності. Відповідно до документу основними напрямками співробітництва сторін є:

  • надання благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок війни, через центри видачі гуманітарної допомоги при органах місцевого самоврядування Хмельницької області;
  • надання благодійної допомоги комунальним закладам охорони здоров’я, соціального захисту, освіти та культури;
  • надання благодійної допомоги будинкам дитини, будинкам та школам-інтернатам, дитячим будинкам сімейного типу, школам соціальної реабілітації, притулкам для неповнолітніх;
  • надання благодійної допомоги малозабезпеченим особам, які її потребують;
  • надання благодійної допомоги фондам, благодійним, громадським та іншим неприбутковим організаціям.

Підписання Меморандуму Віолета Лабазюк назвала важливою подією для Хмельниччини з метою підтримки внутрішньо переміщених осіб, наших захисників та підтримки економіки області: «Підписанням Меморандуму ми закріпили цілорічну дієву співпрацю між обласною радою і штатом Юта. Для нас важливо розвивати економіку, аграрний сектор та бізнес нашого тилового регіону і сьогодні, і в майбутньому.  Надважливою є сприяння наших американських друзів у відновленні нашої країни після Перемоги. І таку підтримку ми маємо!».
За систематичне надання благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок війни, постійну підтримку українського народу та громадянську позицію і вагомий внесок у наближення Перемоги в російсько-українській війні, Віолета Лабазюк відзначила Подяками обласної ради з врученням нагрудного знака окремих представників американської делегації – сенатора штату Юта Стюарта Адамса, президента і генерального директора Всесвітнього торгового центру Майлза Хансена, почесного консула України у м.Солт Лейк Сіті Джонатана Фрідмена та генерального директора компанії «Marq» Оуена Фуллера, а також подарувала сувеніри – вишиті українські рушники, ляльки-мотанки і декоративні тарілки з самчиківським розписом.

Усі члени делегації отримали комплекти українських пам’ятних поштових марок, присвячених українським захисникам, і шеврони Державної прикордонної служби та Сил спеціальних операцій України.

Під час візиту на Хмельниччину американська делегація ознайомиться з роботою центру видачі гуманітарної допомоги, працівники якого за більше року роботи надали допомогу понад 58 тисячам внутрішньо переміщеним особам. Окрім того, іноземці побувають у комунальних некомерційних підприємствах обласної ради сфери охорони здоров’я, куди за сприяння благодійників штату Юта було спрямовано медичне обладнання та розхідний медичний матеріал на суму понад 2 млн доларів, який використовується для надання мешканцям області та ВПО якісної та вчасної лікарської допомоги.

Наразі область стала другою домівкою для більш ніж 90 тисяч вимушено переміщених осіб. На постійній основі вони звертаються за отриманням невідкладної медичної допомоги до закладів охорони здоров’я комунальної власності обласної ради. Тому питання забезпечення медичних установ обладнанням та розхідними матеріалами є постійною потребою.

На знак дружби, співпраці та підтримки учасники зустрічі залишили підписи на спільному українсько-американському прапорі та сфотографувалися на згадку.

Днями делегація штату Юта зустрінеться з керівництвом держави, аби домовитися про реалізацію інвестиційних проєктів з метою економічної стабільності України.

Н.ВЕРЕСНЕВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар