МИХАЙЛО ПОСІТКО ІНІЦІЮЄ РОЗПУСК МІСЬКОЇ РАДИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Міський голова Михайло Посітко ввечері 11 січня у відеозверненні заявив про наміри звернутися до Верховної Ради України щодо розпуску Кам’янець-Подільської міської ради VІІІ скликання.

Послугувала цьому недієздатність міської ради, адже за його словами більшість опозиційних депутатів не голосують за бюджет громади на 2022 рік та не схвалюють необхідні для життєдіяльності міста програми.

«Більше року тому громада надала мені квотум довіри для того, щоб змінити стару систему, яка була сформована в Кам’янці-Подільському», – зазначив міський голова. Однак всі його дії наштовхуються на великий супротив цієї системи. За його словами, громада таким чином опинилася майже недієздатною. «Проєкт рішення про місцевий бюджет на 2022 рік вже мав би бути розглянутий і прийнятий депутатами міської ради. Хочу сказати, що він є базовим бюджетом, який фактично складається на 85% на забезпечення захищений статей, а саме – заробітної платні та енергоносіїв… Станом на 1 січня у нас є перехідні залишки – це близько 43 млн грн, які ми також будемо розподіляти і спрямовувати саме на розвиток. Всі відповідні процедури опрацювання бюджету, його обговорення були проведені, кошти в громади є. Немає єдиного – бажання депутатів прийти на пленарне засідання і проголосувати за це», – сказав Михайло Посітко.

«Враховуючи на кричущу бездіяльність депутатського корпусу, в мене не залишається іншого виходу, як ініціювати перед Верховною Радою України процедуру розпуску Кам’янець-Подільської міської ради. Я знаю, що громада міста у цьому мене підтримує. Знаю, що міський голова не може одноосібно розпустити міську раду, є певна процедура, і все залежатиме від Верховної Ради. Але в даному випадку я впевнений, що це є єдиним правильним рішенням – вимагати від Верховної Ради виконання вимоги громади міста. Тому що існує реальна загроза, що у Кам’янці-Подільському буде відсутнє вуличне освітлення доріг, не буде можливості прибирати дороги, оскільки депутати не проголосували за відповідні програми.

Михайло Посітко також прокоментував ситуацію, яка склалася на комунальному підприємстві «Міськтепловоденергія», адже його та новопризначеного керівника знову не допустили на згадане підприємство.

– Вважаю такі дії рейдерським захопленням стратегічного комунального підприємства певними особами із сумнівною репутацією з 90-их, – сказав міський голова і повідомив, що направив з приводу цього звернення до правоохоронних органів. Відповідне звернення готується й до центральних органів влади.

В свою чергу від опозиційних депутатів теж прозвучала заява про висловлення недовіри міському голові Михайлу Посітку. Про це заявив 4 січня під час чергового засідання міської ради депутат від “Європейської солідарності” Василь Кобильник.

Тож схоже, що міській громаді варто готуватися до позачергових виборів. Однак остаточну крапку у розпуску міської ради має поставити своїм рішенням парламент.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар