МІСТО ЗВИКАЄ ДО ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

12 квітня у Кам’янці-Подільському підприємці протестуваи проти закриття промислової частини ринків міста. Вони прийшли під міську раду з вимогою дозволити хоч якось відновити роботу своїх торгових точок. Як зазначали протестанти, що відповідно до Конституції вони мають право на працю і їм потрібно годувати сім’ї та платити комунальні. Також торгівельники товарами промислової групи міста написали колективне звернення до центральної влади аби їм відшкодували збитки, пов’язані із запровадженням суворіших обмежень, оскільки багато з них придбали сезонний товар, попит на який швидко пройде.

До мітингуючих вийшов міський голова Михайло Посітко та депутат Верховної Ради України Ігор Марчук. Дискусія між представниками влади та протестуючими була досить емоційною. Чиновники переконували, що вони не можуть займатися самоуправством і на свій розсуд порушувати рішення, прийняті обласною і державною комісіями з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про запровадження карантинних обмежень стосовно торгівлі промисловими товарами. У відповідь підприємці скаржилася на нерівні умови з великими торговими мережами і прискіпливість перевіряючих органів. За словами протестуючих, торгові ятки з товарами промислової групи на центральному ринку й так небагато людей відвідує, а тут ще «червона зона», яка зовсім позбавила їх доходів. Міський голова Михайло Посітко запевнив, що влада робить все від них залежне, щоб полегшити долю людей. Зокрема, в області і місті дозволено реалізацію промислових товарів за замовленням і на виніс поза межі торгових площ.

Пізніше міська влада разом з представниками від протестуючих і відповідними міськими службами зібрала круглий стіл, щоб напрацювати алгоритм, який дозволяв би підприємцям ринку міста більш ефективно здійснювати торгівлю на виніс.

Ще одним питанням, яке загострилося під час карантину, стосувалося спецперевезень. Перевізники відмовляються виходити на маршрути і возити людей, які мають спеціальні перепустки від підприємств, установ і організацій міста. Оскільки, на думку водіїв, такі маршрути збиткові, й компенсувати втрати ніхто не збирається. Крім того потрібні спеціальні угоди про спецперевезення з Хмельницьким обласним управлінням патрульної поліції. Подібна ситуація виникла і в селах, приєднаних до Кам’янець-Подільської територіальної громади.

Після тривалих перемовин між перевізниками, міською владою і патрульною поліцією міста сторони дійшли до спільного рішення. У місті під час посиленого карантину приватні маршрутки будуть їздити зранку з 6.30 до 10.00 і ввечері з 16.30 до 20.00 з частотою від 10 до 20 хв. На маршрут вийдуть усі рейси крім №2, з перевізниками якого ще тривають переговори. В обідній час на основних трьох маршрутах будуть їздити чергові машини з частотою від 20 до 30 хв. Також роботу 21 комунального маршруту продовжено до 19.30, а №23 – до 19.00. Стосовно ж сільських маршрутів, то тут є домовленості про відновлення перевезень в усі населені пункти територіальної громади, крім сіл Лісківці і Зіньківці. Тут наразі ситуація ще вивчається.

Також у ході брифінгу за результатами переговорів і домовленостей між перевізниками і міською владою начальник відділу реагування патрульної поліції Кам’янець-Подільського районного управління поліції майор поліції Олег Коломий запевнив, якщо якийсь пенсіонер вирішить поїхати у невідкладних справах, скориставшись маршрутками чи комунальним транспортом, то нікого спеціально висаджувати і штрафувати не будуть. Водночас ще раз закликав утримуватися від поїздок і дотримуватись карантинних норм. На додачу в міській поліції повідомили, що вже укладено 68 угод про спецперевезення.

Узгоджений графік руху додається.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар