ЛЮБИ УКРАЇНУ СВОЇМИ СПРАВАМИ, А НЕ СВОЇМИ СЛОВАМИ ЧИ ГАСЛАМИ!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Місце народження – це не розділ у паспорті, це те, що назавжди викарбовується в душі та серці кожної людини, і патріотизм – це коли в першу чергу в твоєму серці назавжди залишається те обійстя, де ти народився, турбота про тих, хто дав тобі життя, та пам’ять про тих з них, хто вже пішов у засвіти.

Саме тут, на Довжку, при будівництві мосту «Стрімка Лань» спочатку познайомились та одружились місцева подоляночка Альбіна Гречкосій і мостобудівник Михайло Савенко, а згодом у них (враховуючи багаторічний час будівництва мосту) народились донька Тетяна та син Дмитро.

І саме тут, у Кам’янці-Подільському, 21 листопада 2012 року на день святого Архистратига Михаїла Дмитром Савенком був заснований благодійний фонд «МіСт» імені Михайла Савенка (в пам’ять про свого батька, який у важкі повоєнні роки виріс сиротою і був вихованцем Лісоводського дитячого будинку, якого не стало в липні 2011 року). Створивши цей благодійний фонд, син у такий спосіб залишив і таким чином увіковічив серед людей славне ім’я знаного мостобудівника Михайла Савенка.

Нині наш благодійний фонд опікується 15 дитячими освітніми і соціальними закладами на теренах Хмельниччини, до яких цього року додався ще Лісоводський будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів.

Ну і, звісно, саме справи найкраще ілюструють всю діяльність нашого благодійного фонду, який завтра буде відзначати вже своє 8-річчя.

А будь-які добрі справи – це не слова і гасла, це в першу чергу цифри фактичного об’єму наданої благодійної допомоги підшефним закладам фонду. Нагадуємо, що протягом всіх років своєї діяльності, наш фонд взагалі не збирає гроші і нікому й ніколи не допомагає коштами, надходить лише наша чітка адресна матеріальна допомога з урахуванням усіх потреб підшефних закладів.

Отже, за 11 місяців цього року нашим фондом спільно із засновником Дмитром Савенком передано благодійної допомоги на загальну суму 1100000 грн. А розлогіше – це вкрай необхідне і замовлене нашими підшефними закладами майно: стаціонарні знезаражуючі аерозольні бокси (10 шт.), садово-паркові лавки (96 шт.), урни для сміття (10 шт.) керамічна плитка (1400 кв.м.), сантехніка (14 одиниць), меблі (14 шаф, 40 письмових столів, 33 тумби, 10 диванів, 28 стільців), повний комплект системи відеоспостереження (1 шт.), багаторазові захисні комбінезони (150 шт.), медичні маски (6000 шт.), бахіли медичні високі (2000 пар), медичні латексні рукавички (2000 шт.), фотошпалери (20 м кв.), віконні жалюзі (11 комплектів), обладнання (14 одиниць), 6-метрові флагштоки (3 шт.), прапори (6 шт.), каски металеві для предмету «Захист держави» (100 шт.), новий одяг (45 одиниць).

Крім цього, днями передано єдиній на теренах всієї Західної України мотобольній команді «ПОДІЛЛЯ-МОТОР» (якою вже 7 років опікується наш фонд) два мотоцикли «МALLON М4» та повний комплект нової ігрової форми.

У ці непрості часи, коли йде важка боротьба з коронавірусом, на передовій стоять лікарі, і саме їм наразі максимально допомагає як сам Дмитро Савенко, так і створений ним благодійний фонд. Допомога в цьому випадку була надана нами медичним установам столиці – міській клінічній лікарні №8, відділенню променевої терапії НДСЛ «ОХМАТДИТ», інституту урології та нефрології НАМН, Центру спортивної медицини; на Кам’янеччині – мобільним медичним бригадам міста і району, перинатальному центру, дитячому медичному центру, районному центру первинної медико-санітарної допомоги, а також Кам’янець-Подільському ЦНАПу, БФ «Центр медичних інновацій» (для міської дитячої клінічної лікарні Львова).

За кожною цифрою нашої допомоги стоять також досвідчені фахівці наших партнерів-виробників «ЕXPOMOBILE» та «EXPOGRAFIKA». Разом з тим у цьогорічних добрих справах фінансово пліч-о-пліч з нами були наші друзі та волонтери – родина Ігоря Козєєва та дворазової чемпіонки світу з боксу Аліни Шатернікової, Любомир Колісник, Олексій Дронніков.

Користуючись нагодою, хочеться також подякувати за багаторічну спільну взаємодію в добротворенні всій потужній команді фонду та представити нарешті її: голова правління – Олександр Корольов; координатор благодійних програм – Любов Поліщук; почесні волонтери – народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко, заслужений художник України, співак Валерій Вітер, легенда спортивної журналістики, мандрівник Валентин Щербачов, скульптор, народний художник України Анатолій Кущ, художник-монументаліст, народний художник України Анатолій Гайдамака, народний художник України Борис Негода (багато років був поруч з нами в добрих справах і назавжди залишився в наших серцях), завідувач кафедри ОДПМ та РТ КПНУ ім.І.Огієнка, професор Наталія Урсу, родина Ігоря Козєєва та Аліни Шатернікової, дворазової чемпіонки світу з боксу, Олексій Дронніков; волонтери – заслужений художник України Сергій Кляпетура, Ірина Боднар-Кляпетура, Остап Кляпетура, Лариса Клепас, Анжеліка Лукас, Анастасія Венгрен, Любомир Колісник, Павло Відлацький, Валерій Невмержицький, Семен Равський, Діана Поліщук, Максим Поліщук, Уляна Сіммон (представник фонду в Німеччині, м.Дортмунд), Олена Піянджі (представник фонду в Туреччині, м.Ізмір), Лілія Свінціцька, Аліна Гаврилюк, Аня Осадча, Оля Гонтар, Уляна Бугерчук, Світлана Понорчук, Анастасія Скоробагатова, Ольга Мельник, Олена Кошель.

Також радо повідомляю, що з нагоди 8-річчя та задля підтримки музейних закладів та митців України в умовах пандемії коронавірусу наш благодійний фонд організовує і проводить з 16 грудня по 14 лютого в Києві, в Музеї української діаспори, яскраву художню виставку «ВІТЕР. ГАЙДАМАКА. КУЩ. МіСт» (живопис, скульптура).

То ж творімо добро, бо йому, як і добрим справам, за будь-яких обставин завжди бути!

Сергій ІСАЄНКО, президент БФ «МіСт» ім. Михайла Савенка.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар