Кам’янець-подільські сапери готуватимуть спеціалістів із розмінування саморобних вибухових пристроїв

Досі підготовкою таких фахівців у Центрі розмінування, розташованому в Кам’янці-Подільському, займались канадські інструктори.

Канадські наставники ще залишаться в центрі, але відтепер їхня роль буде лише консультативна. А тим часом, у Центрі розмінування відбулась урочиста передача  Програми підготовки спеціалістів зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) від  канадців до військовослужбовців Центру розмінування – повідомляють на офіційному веб-сайті міської ради.

Фахівець, що займається розмінуванням саморобних пристроїв – це такий собі віртуоз, в якому колосальні знання, навички і досвід мають бути поєднані з неабиякою інтуїцією. Втім, бувальці кажуть, що інтуїція – це також похідна від досвіду. У канадських військовиків, які в складі військ НАТО брали участь у розмінуваннях  багатьох гарячих точок світу, такий досвід є. Тепер є він і в українських саперів. І вони вже не раз показали своє вміння та досвід в ході ООС на сході нашої держави. Завдяки пройденому вишколу військовим уже вдалось врятувати не одне людське життя, адже за три роки, відколи діє канадська програма підготовки, в центрі підготовлено 345 саперів-віртуозів.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар