ВОЇН З АНГЕЛЬСЬКИМ ОБЛИЧЧЯМ І ГАРЯЧИМ СЕРЦЕМ ПАТРІОТА

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

«Трошки (або, можливо, сильно) забіжу наперед: Після перемоги, перші декілька років, будь-яку критику влади (у тому числі ту, що тягнеться з «довоєнного» часу) можна буде «вбивати» аргументом типу «ВОНИ НЕ ЗА ЦЕ ВМИРАЛИ». І це буде дуже зручним, залізним поясненням будь-чого, бо загиблі вже ніколи не скажуть, заради чого вони йшли боронити свою Батьківщину і якою саме вони бачать цю Батьківщину після війни». Ці слова Максим ЗЕЛЕНЧОНОК написав, боронячи Україну, ще у травні цього року на своїй сторінці у фейсбуці. Він твердо знав, задля чого він тут.

Але безжальний ворог обірвав життя вірного патріота країни. Йому було лише 24…

З початком повномасштабної війни хлопець не став чекати і з перших днів пішов добровольцем. Максим Зеленчонок проходив навчання і службу в 128 гірсько-штурмовій бригаді м. Мукачево. Здобув знання оператора дронів.

Максим був різносторонньою, освіченою людиною. Відразу після закінчення Сумської школи (народився і проживав у Сумах) вступив до Київського університету культури і мистецтв на факультет соціології, де навчався до 2021 р. Також пройшов навчання з 3D-моделювання, графіки. Працював у столичній фірмі «VOLMI» графічним дизайнером. Хлопець вільно володів англійською мовою, вивчав французьку, знав точні науки і ще планував поступити на фізико-математичний факультет. Захоплювався альпінізмом, туризмом. Тож коли зі своєю матір’ю у 2021 році переїхав у смт Стара Ушиця, відразу закохався у цей чудовий край. Не було такого місця у громаді, де б він не побував. Природа Поділля його захоплювала.

Подорожуючи Кам’янеччиною, Максим продовжував працювати у київській фірмі дистанційно. Як любив він казати: «Одне одному не заважає, а навпаки, доповнює».

Мрії, сподівання юнака обірвала безжальна війна. 30 жовтня, стоячи на колінах, громада Староушиччини зустрічала мужнього захисника. Рядовий-стрілець, санітар стрілецького взводу, стрілецької роти, стрілецького батальйону Максим Ігорович Зеленчонок загинув 24 жовтня під час мінометного обстрілу в боях поблизу населеного пункту Новокам’янка Херсонскої області. Провести земляка в останню путь разом із матір’ю Героя, друзями, бойовими побратимами прийшло чимало жителів Староушицької територіальної громади. Живий коридор пошани простягнувся на декілька кілометрів, аби віддати останню шану своєму захиснику, вклонитися матері, яка народила і виховала такого мужнього воїна з ангельським обличчям і гарячим серцем патріота країни.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар