ДУШЕЮ НЕ СТАРІЮТЬ ВЕТЕРАНИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Ідею відпочити на природі подав художній керівник хору ветеранів «Квітка на камені» Юрій Савчук. Людина молода, красива, енергійна, музикант і співак від Бога, організатор – супер. Та й після карантину, правду сказати, хотілося урізноманітнити життя.

Дружньо скооперувавшись з хором молодших «Смотрич» (художній керівник, Заслужений діяч мистецтв України Микола Мельник), команда відчайдух подалася на довжоцьку лісову галявину, гарно облаштовану для відпочинку. Ніщо не стало на заваді: ні примхлива, не по-весняному прохолодна погода, прогнозованість дощу, відсутність власного транспорту. І здоров’ям не похвалитись у нашому віці! Та ветеран-співак не зрадить девізу: ніколи не допустим, щоб старість хоч на п’ять кроків підійшла до нас!

А крокувати довелося від зупинки автобуса болотяною, покритою вибоїнами дорогою більше кілометра. Настрою додавала наша невгамовна, завжди весела, жартівлива, не за віком енергійна Ліма Саміцька. «Наш старшина», – люб’язно називає її Юрій Олександрович. Ліма підбадьорювала піснею: «Продай, милий, сірі бички, купи мені черевички». А черевички, мабуть, після такого походу, знадобиться змінити. Та що черевички, порівнюючи з перспективою відпочинку на природі розкішного подільського лісу?! Поруч крокує колега Галя Гуменюк, почесна співачка «Квітки…». Альтова партія надійно забезпечила її присутність в хорі. Серйозна, небагатослівна, завжди готова прийти на допомогу ближньому.

Тут же і Маша Петрук. Не так давно вона з’явилася в нашому хорі. Заявила одразу про себе вимогливістю, пунктуальністю і разом з тим веселою вдачею. Спостерігаю і в душі радію. Кожен член колективу – індивідуальність, яскрава, колоритна, надійна. Дякувати Богу, що заслужила бути старостою знаного в місті ветеранського хору.

Разом з піснею, веселими жартами не зчулися, як дісталися локації. Затишна лісова галявина принадно зустріла гостей різнобарв’ям флори. Могутні дуби, стрункі берези нагадали поетичні рядочки:

Серед могутніх велетнів-дубів
Тоненька берізка зростала.
І стиха листочки її шепотіли:
Яка я щаслива, що поруч із вами,
Турботу і захист я тут відчуваю…

Невільно вростаєш в природню стихію. І так захотілось звернутись до своїх любих жіночок: в житті і ви, як ці берізки, потребуєте захисту чоловіків, яких уособлюють дуби.

Приємно, що в поході нас супроводжували чоловіки, достойні поетичного образу, сильні, статні, уважні, відповідальні. Із задоволенням називаю їх. Це хормейстер Ю.Савчук. Навіть на природі він не розлучався зі своїм надійним другом – баяном. Віртуоз у своїй справі, мелодії, які він видає, нікого не залишають байдужим. Про це яскраво згадує поет:

Творіння рук і розуму людських
прекрасна музика звучить.
Я з нею поринаю в світ чудовий,
незвіданий та загадковий.
Здається, минає все пусте та дріб’язкове,
Душа злітає в височінь,
А в злеті тім омріяне і чисте,
Щоб душу цю духовною зробить!

Творча особистість, музикант, співак Микола Ткач проявив себе у поході ще й як гарний господарник. Саме він подбав про те, яким буде наше дозвілля. Не відставав в ініціативах знаний в місті баритон Олександр Щур. Був з нами і Сергій Кравець, чоловік нашої співачки Олі Кравець. Ця чудова сімейна пара взяла на себе зобов’язання пригостити ветеранський хор шашликами. Варто сказати, що їм це вдалося на славу.
Яскравими особистостями показали себе і молоді учасники народного хору «Смотрич». Неабиякою господинею виявилася староста хору, екс-директор Довжоцької школи Галина Мадич. Традиційна юшка, зварена на природі, – її витвір. «Смакота!» – скандували нашій Галі усі. А ще слід звернути увагу щодо її природного директорського хисту організатора, який вона продемонструвала в підготовці походу. Яскраво проявили себе творці в музиці і пісні Елла Їжаківська та Галина Царук. Веселими нотками заспівав в руках нашої Еллочки баян. Українська пісня, народна і авторська, у виконанні двох хорових колективів заполонила Довжоцьке узлісся. Пісенну атмосферу відпочинку добротно скрашувало чудове сопрано солістки Галини Царук. Особливої поваги заслуговує співачка хору Людмила Трач. Володарка екзотичних рибних акваріумів в одному із павільйонів центрального ринку першочергово подбала про фінансове забезпечення походу на природу і взяла активну участь в його організації та реалізації розважальної програми.

Відпочинок, спілкування нейтралізували, розвіяли негатив, накопичений у кожного із нас пандемією. Пісня, танець, сміх, жарти зняли душевний стрес і зарядили позитивом на новий творчий концертний сезон.

Катерина МАМЧУР, староста хору «Квітка на камені».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар