ДО БІБЛІОТЕКИ НЕ ЗА КНИГАМИ, А ЗА НАСІННЯМ!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Нещодавно українські бібліотеки почали переймати досвід американських і норвезьких та організовувати при своїх фондах насіннєві бібліотеки. Ініціаторами та натхненниками бібліотекарів є рух «Зелені бібліотеки» в Україні спільно з товариством «Насіннєва скарбниця України».

Дуже багато бібліотек пропонують нові ініціативи, які не асоціюються з традиційними послугами бібліотек, і це надихнуло працівників бібліотеки-філії № 7 Кам’янець-Подільської МЦБС спробувати нову послугу для місцевої громади. «Бібліотека насіння – це чудова безкоштовна можливість брати насіння додому, насолоджуватись вирощуванням розсади і згодом дарувати бібліотеці вже своє зібране насіння, щоб радувати інших людей, зацікавлених в розведенні рослин. У бібліотеці наразі асортимент ще невеликий, започаткували класифікацію: «овочі» та «квіти». Маємо намір створити спільноту однодумців. Запрошуємо долучитись усіх бажаючих до даної послуги. Також бібліотека може влаштовувати заходи з обміну насінням, коли відвідувачі збираються та обмінюються насінням та досвідом з його вирощування, проводять майстер-класи, фотовиставки.

Дана послуга доповнює роботу сучасної бібліотеки, що полягає у розвитку громади та сприяє навчанню. Зокрема, вона виконує просвітницьку функцію, наголошуючи на збереженні різноманіття живої природи.
Якщо вам необхідне насіння, йдіть до бібліотеки!

Оксана Манчурак, бібліотекарка.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар