ДЕСЯТЬ РОКІВ – ТИСЯЧІ ДОБРИХ СПРАВ ТА ДОБРОЧИННИХ КРОКІВ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Рівно десять років тому, саме в ці травневі дні, сирота та колишній вихованець Лісоводського дитячого будинку в важкі повоєнні роки, а згодом знаний мостобудівник, за участі якого було споруджено багато мостів (в тому числі кам’янецький міст «Стрімка лань»), ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, киянин Михайло Михайлович САВЕНКО востаннє разом зі своїм сином Дмитром ступив на подільську землю. І вже в липні 2011 року, коли батька не стало, син розпочав своє будівництво мостів – мостів допомоги та підтримки дітей, які вже змалку мають певні різновиди проблем. На честь батька Дмитро створив благодійний фонд «МіСт» імені Михайла Савенка, залишивши його добре ім’я серед людей як символ безкорисливої та щирої допомоги дітям.

Тепер в селі Лісоводи на Городоччині, на тому самому пришкільному подвір’ї, де босоніж колись бігав хлопчина-сирота Мишко Савенко, його син 2018 року за власний кошт створив арт-сквер з монументом юного козака-джури та вимощеним тротуарною плиткою подільським орнаментом. Цей комплекс став подарунком Дмитра Савенка громаді села як вдячність за врятоване його батьку життя у важкі і голодні повоєнні роки.

Щодо сьогодення, то лише з початку цього року фондом передано для 16 підшефних дитячих та соціальних закладів на Хмельниччині благодійної допомоги на загальну суму 1 млн 300 тис.грн. Серед великого переліку допомоги є і 1400 кв.м високоякісної кахельної плитки відомих європейських брендів та 7 знезаражуючих аерозольних боксів (5 – для Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні та 2 – для Ярмолинецької багатопрофільної лікарні).

Особливу радість та гордість викликають щорічні благодійні програми нашого фонду. Наприклад, у минулому році фондом була втілена в життя чудова програма «Паркова лавка», в рамках якої на територіях наших підшефних дитячих і соціальних закладів було встановлено 100 садово-паркових лавок для збільшення можливості відпочинку на повітрі в умовах пандемії.

А напередодні великодніх свят стартував наш новий потужний проект до 30-річчя незалежності України «30 років – 30 прапорів та 30 флагштоків», в рамках якого на територіях 10 підшефних закладів протягом кількох тижнів були встановлені 30 шестиметрових металевих флагштоків, на яких були розміщені також виготовлені і передані нами кожному закладу (всі вони обласного підпорядкування) Державний прапор України, прапори Хмельницької області та нашого фонду, який є символом щирої й безкорисливої допомоги і є рекордсменом, занесеним в Національний реєстр рекордів України.

Вже восьмий рік поспіль продовжуємо втілювати в життя наш благодійний проект «Кам’янецький мотобол». У рамках цього проекту виключно за рахунок значної особистої фінансової підтримки засновником фонду, киянином з кам’янецьким корінням Дмитром Савенком була відроджена поки єдина на теренах Західної України мотобольна команда «Поділля-мотор». Цьогоріч команда, отримавши черговий об’єм допомоги, в травні розпочала навчально-тренувальні збори і вже 15 червня виїде на перші гостьові ігри чемпіонату України з мотоболу. А перша домашня гра нашої команди відбудеться в серпні. Її присвячено 55-річчю кам’янецького мотоболу.

Ось саме так і продовжуємо робити добрі справи – спокійно, виважено, ніколи не зупиняючись. Алгоритм всієї нашої діяльності максимально прозорий та зрозумілий – лише пам’ять, лише ретельне і прискіпливе вивчення потреб, лише чітка і зрозуміла адресна допомога і логістика, лише чіткий контроль використання наданої допомоги та щирість у всьому і повна відсутність політики.

Є у Дмитра Савенка давній улюблений вислів: «В цьому світі точно зміниться лише те, що ти сам власноруч зможеш змінити!», з яким я повністю згоден та який і є нашим дороговказом.

Ну, а добру, як і добрій і світлій пам’яті, звісно, завжди бути.

Сергій ІСАЄНКО, президент благодійного фонду «МіСт» імені Михайла Савенка.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар