ЧЕМЕРІВЧАНИ ХОЧУТЬ ПРИЄДНАТИСЯ ДО КАМ’ЯНЕЧЧИНИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Жителі Чемеровецької об’єднаної громади обурені рішенням щодо приєднання Чемеровецького району до новоствореного укрупненого Дунаєвецького, яке було схвалене 1 липня в ході засідання профільного комітету Верховної Ради. Про це повідомляється на сторінці ОТГ у соцмережі Facebook.

Таке невдоволення викликане тим, що згідно першого проекту, який був погоджений з усіма інстанціями, Чемеровецький район мали приєднати до складу нового – Кам’янець-Подільського. Однак несподівано для всіх профільний комітет ВР прийняв зовсім інше рішення. Це призвело до того, що місцевий депутатський корпус 2 липня зібрав позачергову сесію, під час якої місцеві депутати розробили та затвердили звернення до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та керівництва Хмельниччини. У зверненні депутати Чемеровецької ОТГ вимагають «вжити необхідних заходів та покласти в основу прийняття остаточного рішення проєкт щодо віднесення Чемеровецької ОТГ до новоутвореного Кам’янець-Подільського району».
На думку громади, Чемеровецький район завжди був історично, територіально та ментально ближчим до Кам’янця-Подільского.
«За багаторічну історію нашої держави думка людей стала вагомою при прийнятті ключових державної ваги рішень. Тому твердо віримо у те, що це звернення жителів 34 населених пунктів Чемеровецької громади, котрі сьогодні активно збирають підписи на його підтримку, буде почуте, взяте до уваги та послужить аргументом для прийняття вірного рішення. Зауважимо також, що на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, демонструючи свою громадянську позицію, ми створили електронну петицію «За приєднання Чемеровецької об’єднаної територіальної громади до новоутвореного Кам’янець-Подільського району Хмельницької області».
Наш край зазнавав реформувань на різних етапах історії. Ми готові до викликів сьогодення. Але наполегливо підкреслюємо, що історично та територіально максимально наближені до Кам’янець-Подільського району. Усі концептуальні моменти – географічні особливості, трудові, міграційні та побутові чинники – і були покладені розробниками в основу базового проєкту. Сьогодні мешканці Чемеровецької об’єднаної територіальної громади мають можливість отримати доступні та якісні медичні послуги в Кам’янці-Подільському, досконало функціонує система транспортного сполучення, чисельна кількість мешканців громади працює у місті, випускники закладів освіти навчаються у вузах Кам’янця-Подільського. Усі ці чинники слугували тому, що мешканці Чемеровецької об’єднаної територіальної громади з початку напрацювання пропозицій підтримують приєднання нашої території до Кам’янець-Подільського району. Тому найголовніший аргумент – сьогоднішнє формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня повинно бути прийнятне мешканцями території та покликане покращити життя пересічного громадянина», – йдеться у зверненні.
На підтримку депутатів громада ініціювала проведення віче. За результатами обговорення основного питання представники населених пунктів Чемеровеччини ухвалили текст звернення до Президента, голови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, де, зокрема, зазначається, що учасники Чемеровецького віче не погоджуються із діями профільного комітету Верховної Ради України і вимагають від народних депутатів України дослухатись до думки жителів Чемеровеччини та залишити в силі раніше погоджені пропозиції щодо включення Чемеровецького району до новоутвореного Кам’янець-Подільського району. В іншому випадку мешканці залишають за собою право відстоювати інтереси Чемеровеччини всіма не забороненими законами України методами.

P.S. Після того як матеріал уже пішов у друк з’явилася інформація, що 9 липня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому розглянули питання щодо уточнення формування районів окремих областей, а також вдосконалення виборчого законодавства. Що стосується Хмельниччини, то депутати не дослухалися до думки громади і залишили без змін попередні рішення щодо нових районів Хмельницької області.
Надія ЄРМЕНЧУК

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар